Законопроект щодо надання стипендії для осіб, які вступили на навчання в провідні навчальні заклади світу та готові після завершення навчання працювати на державній службі в Україні!


Гарна новина: сьогодні Комітет з держбудівництва та місцевого самоврядування підтримав Законопроект #7008!

Це Законопроект щодо надання стипендії за кошти державного бюджету для осіб, які вступили на навчання в провідні навчальні заклади світу та готові після завершення навчання щонайменше 3 роки попрацювати на державній службі в Україні.

Ідея дуже проста:

* Уряд з огляду на пріоритетні для України напрямки реформ та об’єктивні потреби державної служби визначатиме перелік спеціальностей, які підтримуються в рамках стипендіальної програми, та кількість таких стипендій;

* Українці вступають на магістратуру для навчання в топ 100 ВНЗ світу за цими спеціальностями;

* Претенденти на повну стипендії для навчання відбираються на конкурсній основі;

* З такими особами буде укладений договір про надання стипендії та договір застави майна, який підтверджує повернення державі, витрат у випадку невиконання стипендіатом умов договору про надання стипендії.
(Це положення викликало найбільше застережень у членів комітету).
Домовились до другого читання спільно доопрацьований цей механізм.

* Українці повертаються з навчання та працюють на державній чи патронатній службі, просуваючи нові підходи в державному управлінні.

Скажу відверто : цей Законопроект – моя дуже давня мрія.

Дана система працює вже багато років у Казахстані, Сінгапурі, Південній Кореї, Таїланді, частково в Польщі та США.

У нас теж є програма МОН, яка передбачала схожі стипендії, от тільки їх надавали особам, які не вступали після цього у ВНЗ(( і три роки програма не працює і не фінансується.

Неприємно здивувала лише позиція Національної Академії з державного управління при Президенті України, чия представниця зазначила, що краще б ці гроші пішли не на навчання службовців в топових університетах закордоном, «а на штукатурку та ремонт в Академії».

Втім, Комітет підтримав рекомендувати ВР прийняти законопроект в 1 читанні.

Законопроект підписали багато колег, які самі отримували навчання закордоном, тож дуже сподіваюся на підтримку у залі ВР.

Це ті маленькі кроки, які можуть досить швидко змінити державне управління і країну.

___________

Не пропустіть актуальні публікації підготовчих матеріалів та онлайн тестів нашого сайту!!!