Основи тестових запитань із загальних знань у сфері права для проведення кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді місцевого суду та суддів, які мають намір бути переведеними до іншого місцевого суду
1. За якої умови законопроект про внесення змін до Конституції України (крім розділів І, ІІІ та ХІІІ), попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим?
2. Дотримання якої умови робить можливим укладення міжнародних договорів, які суперечать Конституції України?
3. Кому належить право ініціювати всеукраїнський референдум згідно з Конституцією України?
4. Якою країною є Україна за формою державного устрою?
5. Що Конституція України визнає основним національним багатством, яке перебуває під особливою охороною держави?
6. На яких засадах згідно з Конституцією України ґрунтується суспільне життя в Україні?
7. На який орган (установу, організацію, суб’єкт) відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності?
8. Який статус, відповідно до Конституції України, має Рада національної безпеки і оборони України?
9. У разі дострокового припинення повноважень Президента України на період до обрання і вступу на пост нового Президента України його повноваження покладаються на Голову Верховної Ради України. Які саме повноваження може здійснювати Голова Верховної Ради України у цей період?
10. За якої умови можливе укладення міжнародних договорів, які суперечать Конституції України?
11. Функцією якого органу є забезпечення стабільності грошової одиниці відповідно до Конституції України?
12. За поданням якого суб’єкта за загальним правилом здійснюється реорганізація центральних органів виконавчої влади?
13. Якому суб’єкту владних повноважень підконтрольний Антимонопольний комітет України?
14. Який суб’єкт згідно з Конституцією України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору?
15. Хто відповідно до Конституції України вносить кандидатуру на призначення на посаду Міністра оборони України до Верховної Ради України?
16. Який із зазначених суб’єктів та в якому порядку звільняє з посади голів місцевих державних адміністрацій?
17. Для зайняття якої посади (посту) відповідність кандидата освітньому цензу НЕ є обов’язковою умовою?
18. Який суб’єкт владних повноважень формує персональний склад Ради національної безпеки і оборони України?
19. Який суб’єкт визначає організаційну структуру Служби безпеки України?
20. Який суб’єкт приймає рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України, обраного від політичної партії, у разі його виходу зі складу депутатської фракції цієї політичної партії?
21. У який момент за загальним правилом припиняються повноваження Верховної Ради України?
22. Який суб’єкт приймає рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України у разі порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності?
23. Щодо яких законів, прийнятих Верховною Радою України, Президент України не може застосувати право вето?
24. Який суб’єкт здійснює парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод громадян згідно з Конституцією України?
25. У якому разі Верховна Рада України збирається на засідання у дводенний строк без скликання?
26. Які законопроекти згідно з Конституцією України підлягають розгляду Верховною Радою України позачергово?
27. Що є підставою для втрати мандата народного депутата України відповідно до Конституції України?
28. За які дії народні депутати України відповідно до Конституції України НЕ несуть юридичної відповідальності?
29. Який суб’єкт призначає на посади та звільняє з посад членів Центральної виборчої комісії відповідно до Конституції України?
30. Який суб’єкт владних повноважень згідно з Конституцією України має право призначати позачергові вибори до Верховної Ради України?
31. Якими є закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, що НЕ доведені до відома населення у порядку, установленому законом?
32. У чому виражається конституційний принцип “кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність”?
33. Що означає право на повагу до гідності громадянина згідно з Конституцією України?
34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Для забезпечення яких суспільних інтересів може бути обмежене законом здійснення цих прав?
35. Яка обставина згідно з Конституцією України є підставою обмеження конституційного права громадян на мирні зібрання?
36. Для виконання яких дій надсилаються проекти актів Кабінету Міністрів України з питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць відповідним місцевим державним адміністраціям?
37. Що з переліченого є обов’язком людини і громадянина закріпленим Конституцією України?
38. Що з вказаного НЕ є підставою набуття громадянства України за Законом України “Про громадянство України”?
39. Що законодавством України НЕ віднесено до підстав для втрати громадянства України?
40. У яких випадках відповідно до Конституції України може бути обмежене право на свободу світогляду і віросповідання?
41. Який характер згідно з Конституцією України має юридична відповідальність особи?
42. З якого моменту заарештованому чи затриманому надається можливість користуватися правничою допомогою захисника?
43. Яке право згідно з Конституцією України НЕ може бути обмежене в умовах воєнного або надзвичайного стану?
44. Який орган може встановити обмеження щодо реалізації права збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації?
45. Яким є правовий статус військових адміністрацій?
46. Виконання яких функцій згідно з Конституцією України забезпечують місцеві державні адміністрації на відповідній території?
47. Який орган здійснює контроль від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням?
48. Який суб’єкт владних повноважень призначає позачергові вибори міського голови?
49. На якого суб’єкта за загальним правилом НЕ поширюються положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів?
50. Із яким письмовим клопотанням особа, котра вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції України, може звернутися до Конституційного Суду України?
51. На підставі якої основної засади, закріпленої Конституцією України, зобов’язані діяти органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи?
52. Що згідно з Конституцією України є матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування?
53. До якого моменту продовжує виконувати свої повноваження Кабінет Міністрів України, який склав повноваження перед новообраною Верховною Радою України або відставку якого прийнято Верховною Радою України?
54. Який суб’єкт владних повноважень має право скасовувати рішення голів місцевих державних адміністрацій у випадку, коли вони суперечать іншим актам законодавства України?
55. Одночасно з настанням якої події за загальним правилом припиняються повноваження народних депутатів України?
56. Що з переліченого належить до повноважень Кабінету Міністрів України?
57. Який суб’єкт визначає структуру місцевої державної адміністрації?
58. Який суб’єкт НЕ наділений повноваженням скасовувати розпорядження голови місцевої державної адміністрації?
59. Які органи місцевого самоврядування представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст?
60. До компетенції яких органів місцевого самоврядування належить питання організації управління районами в містах?
61. Яким актом за своєю правовою природою було прийняття Конституції України Верховною Радою України 28.06.1996 року відповідно до рішення Конституційного Суду України №3-зп від 11 липня 1997 р.?
62. Який принцип згідно з юридичною позицією Конституційного Суду України, висловленою в Рішенні від 20.05.2010 № 14-рп/2010, порушується внаслідок делегування парламентом законодавчої функції іншому органу влади?
63. Що згідно з юридичною позицією Конституційного Суду України, висловленою в Рішенні від 02.06.1998 № 7-рп/1998, означає конституційна норма, відповідно до якої єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент?
64. За якої умови згідно з юридичною позицією Конституційного Суду України, висловленою в Рішенні від 08.09.2016 № 6-рп/2016, громадяни можуть проводити публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії?
65. Яке право є невід’ємним та невідчужуваним для людини і передбачає можливість вибору своєї поведінки з метою вільного та всебічного розвитку, самостійно діяти відповідно до власних рішень і задумів, робити все, що НЕ заборонено законом?
66. Конституційний Суд України здійснює свою діяльність на конституційних засадах. Яка з перелічених є однією з засад діяльності Конституційного Суду України унормованих Конституцією України?
67. Який колегіальний орган Конституційного Суду України розглядає питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) питань, що виносяться на всеукраїнський референдум за народною ініціативою?
68. У певних конституційних провадженнях Конституційний Суд України повноважний видати забезпечувальний наказ, у яких саме?
69. У якому складі Конституційний Суд України розглядає питання щодо відповідності Конституції України міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов’язковість?
70. Хто є суб’єктом конституційного звернення про надання Конституційним Судом України висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту?
71. Щодо нормативно-правових актів якого органу державної влади Уповноважений Верховної Ради України з прав людини НЕ має права звертатися до Конституційного Суду України з поданням про їх відповідність Конституції України?
72. Що є об’єктом конституційного контролю при розгляді Конституційним Судом України конституційної скарги?
73. Хто НЕ може бути суб’єктом звернення до Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України чинних міжнародних договорів України або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов’язковість?
74. Щодо правових актів якого суб’єкта владних повноважень Президент України має повноваження звернутися до Конституційного Суду України для перевірки їх на відповідність Конституції України?
75. Який суб’єкт має право на подання конституційної скарги до Конституційного Суду України?
76. Кому належить право визначати та змінювати конституційний лад в Україні?
77. Хто визнається первинним суб’єктом здійснення місцевого самоврядування?
78. Яке з повноважень належить до делегованих повноважень виконавчих органів селищних рад?
79. Які наслідки має зупинення дії акта Кабінету Міністрів України Президентом України з мотивів невідповідності Конституції України?
80. Який із суб’єктів НЕ належить до центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом?
81. Який з перелічених документів належить до аналітичних документів публічної політики відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність”?
82. До якого виду документів публічної політики відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” належить Антикорупційна стратегія?
83. На якому етапі правотворчої діяльності відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” готується пояснювальна записка до проєкту нормативно-правового акта?
84. Який із перелічених елементів структури нормативно-правового акта повинен бути у будь-якому первинному законі відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність”?
85. До якої з вимог до змісту нормативно-правового акта відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” належить правило про те, що кожна наступна норма права повинна несуперечливо випливати з попередньої?
86. Наявність якого елемента відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” відображається в назві нормативно-правового акта?
87. Який з елементів нормативно-правового акта НЕ може містити норми права відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність”?
88. Яким шляхом згідно із Законом України “Про правотворчу діяльність” відповідним суб’єктом реалізується правотворча ініціатива?
89. Яка з наведених експертиз нормативно-правових актів відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” є обов’язковою?
90. Проведення яких заходів з метою реалізації принципів відкритості та прозорості правотворчої діяльності передбачено Законом України “Про правотворчу діяльність”?
91. Нормативно-правові акти якого виду можуть відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” підписуватися шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису?
92. Як пов’язані між собою терміни “оприлюднення” та “опублікування” нормативно-правового акта у контексті Закону України “Про правотворчу діяльність”?
93. Який із примірників нормативно-правового акта вважається відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” його оригіналом?
94. Де відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” мають розміщуватись консолідовані тексти нормативно-правових актів?
95. Чим за своєю сутністю відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” є включення нормативно-правового акта до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів?
96. На який строк (термін) відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” НЕ допускається зупинення дії структурного елемента нормативно-правового акта?
97. У межах якого етапу правотворчої діяльності відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” здійснюється експертиза підзаконного нормативно-правового акта на предмет його відповідності правилам техніки нормопроєктування?
98. Складовою якої державної політики відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” є державна реєстрація нормативно-правових актів?
99. Які нормативно-правові акти відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” за необхідності можуть вводитись у дію пізніше набуття ними чинності?
100. До якої характеристики дії нормативно-правового акта відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” належить його зворотна дія?
101. Яке рішення відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” може бути прийнято окремим нормативно-правовим актом у разі, якщо при прийнятті відповідного нормативно-правового акта системний перегляд чинного на той час законодавства України НЕ було здійснено?
102. У чому відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” полягає відмінність рішення про втрату чинності підзаконним нормативно-правовим актом від рішення про скасування нормативно-правового акта?
103. Який параметр дії нормативно-правового акта відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” визначається характеристикою територіальної компетенції суб’єкта правотворчої діяльності?
104. Які характеристики нормативно-правового акта використовуються для визначення його дії за колом суб’єктів відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність”?
105. З якою характеристикою правового регулювання відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” пов’язується категорія “правова прогалина”?
106. Який вид колізій норм права НЕ охоплюється положеннями Закону України “Про правотворчу діяльність”?
107. Які з перелічених суб’єктів Законом України “Про запобігання корупції” прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки надають публічні послуги без статусу державних службовців?
108. На кого НЕ поширюється дія Закону України “Про запобігання корупції”?
109. Щодо яких осіб відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” НЕ встановлено заборони займатися іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту)?
110. Чи може бути помічником судді його рідна сестра, яка проживає в одному з ним населеному пункті, але на окремій житловій площі (так чи ні, і чому саме)?
111. На яких осіб відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” поширюється обмеження спільної роботи близьких осіб?
112. Щодо яких осіб НЕ поширюються обмеження спільної роботи близьких осіб відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
113. Який суб’єкт відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” погоджує довідку за результатами повної перевірки декларації, поданої суддею, моніторингу способу життя судді?
114. Якому з перелічених органів надано право розглядати щорічний звіт Національного агентства з питань запобігання корупції та затверджувати висновок щодо нього?
115. Про які об’єкти нерухомості зазначається при подачі декларації суддею?
116. Які дії та у який строк повинна вчинити особа, на яку поширюються обмеження щодо використання службового становища та щодо одержання подарунків, виявила у своєму службовому приміщенні чи отримала майно, що може бути неправомірною вигодою, або подарунок?
117. До якого органу має звертатись із письмовою заявою суддя для одержання консультації у випадку наявності сумнівів щодо можливості одержання ним подарунка?
118. Чи може за загальним правилом суддя входити (якщо так, то за якої умови) до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку?
119. Помічник судді хоче подарувати судді з яким він працює коштовний подарунок на день народження. Чи може прийняти такий подарунок суддя?
120. Від якої особи допускається одержання державним службовцем на день народження індивідуального подарунка без обмеження його вартості, відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”, і не є порушенням?
121. Чи є порушенням (якщо так, то за яких умов) відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” входження державного службовця до складу редакційної колегії науково-практичного журналу?
122. Яку дію повинен вчинити суддя, якщо він приймає участь у розгляді справи, де стороною є підприємство, що очолюється його батьком?
123. Яка з перелічених дій є передбаченим законом заходом самостійного врегулюванням конфлікту інтересів?
124. Ким та у який спосіб було порушено антикорупційне законодавство при передачі в управління корпоративних прав іншій особі задля запобігання конфлікту інтересів після призначення особи на посаду?
125. Які дії і у який строк вчиняє суб’єкт призначення (керівник державної служби в органі) у разі, якщо відповідними особами НЕ було добровільно усунуто обставини прямого підпорядкування близьких осіб?
126. Секретар судового засідання дізнався про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів. Кого він має повідомити про це не пізніше наступного робочого дня?
127. Протягом якого максимального строку після передачі в управління належних їм підприємств та корпоративних прав особи, які призначені на посаду судді, зобов’язані повідомити про таку передачу НАЗК?
128. Протягом якого строку за загальним правилом після призначення (обрання) на посаду особа, уповноважена на виконання функцій держави, зобов’язана передати в управління іншій особі належні їй підприємства і корпоративні права?
129. Який строк згідно із Законом України “Про запобігання корупції” встановлений для добровільного усунення обставин, що порушують обмеження спільної роботи близьких осіб?
130. Що з наведеного відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” є способом самостійного врегулювання конфлікту інтересів?
131. Які особи НЕ можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам?
132. Які заходи відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” зобов’язані вжити особи, уповноважені на виконання функцій держави з метою запобігання та врегулювання конфлікту інтересів?
133. На чию користь суддя після призначення на посаду НЕ може передати належні йому корпоративні права з метою запобігання конфлікту інтересів?
134. Кого зобов’язаний повідомити державний службовець (головний спеціаліст) апарату обласної державної адміністрації про наявність у нього реального конфлікту інтересів?
135. У якому випадку за загальними правилами можливе переведення особи, уповноваженої на виконання функцій держави, на іншу посаду у зв’язку із наявністю у неї конфлікту інтересів?
136. Який захід відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” належить до зовнішнього врегулювання конфлікту інтересів?
137. Чи може особа після свого звільнення з посади судді представляти інтереси будь-якої особи у справах, в яких іншою стороною є суд, в якому він працював на момент припинення діяльності судді?
138. Які з перелічених осіб зобов’язані щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
139. Суб’єкт декларування, який є членом ОСББ, зніс об’єкт нерухомого майна з подальшим скасуванням його реєстраційного номера. При цьому будівництво нового об’єкта нерухомого майна на місці попереднього НЕ було завершено на кінець звітного періоду. Про які відомості він зобов’язаний зазначити в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
140. Як впливає проведення контролю та перевірки декларацій на проведення досудового розслідування та судового провадження щодо суб’єкта декларування?
141. Стосовно якої особи НЕ проводиться спеціальна перевірка згідно із Законом України “Про запобігання корупції”?
142. Які з перелічених осіб НЕ є суб’єктами первинного фінансового моніторингу?
143. На яких з перелічених осіб поширюються вимоги розділу VII Закону України “Про запобігання корупції” щодо фінансового контролю?
144. Як має реагувати Національне агентство з питань запобігання корупції при виявленні порушень вимог Закону України “Про запобігання корупції” щодо етичної поведінки посадової особи в районній державній адміністрації?
145. Який суб’єкт зобов’язаний проінформувати Національне агентство з питань запобігання корупції у разі виявлення ознак корупційного правопорушення, вчиненого суддею апеляційного суду?
146. Які дії має вчинити Національне агентство з питань запобігання корупції у разі встановлення набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави, необґрунтованих активів?
147. Чи мають місце негативні правові наслідки для особи, якій достроково присвоєно військове чи спеціальне звання без законних чи належно обґрунтованих підстав для цього відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”? Якщо так, то які саме?
148. Якими правами відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” наділено Національне агентство з питань запобігання корупції для виконання своїх повноважень у разі виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією?
149. У який строк особа, призначена на посаду судді, зобов’язана здійснити дії, спрямовані на припинення її підприємницької діяльності?
150. Протягом якого строку Національне агентство з питань запобігання корупції забезпечує оприлюднення відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення?
151. У який строк та за якої умови НАЗК проводить спеціальну перевірку особи, яка претендує на зайняття відповідної посади?
152. Приватному виконавцю А. надійшла пропозиція щодо одержання подарунка у зв’язку зі здійсненням ним професійної діяльності. А. відмовився від пропозиції, але про неї НЕ повідомив. Які правові наслідки дій А.?
153. Як Закон України “Про запобігання корупції” трактує можливість одержання міським головою на робочому місці подарунка у вигляді сувеніру вартістю 1000 грн. від свого заступника, на користь якого ніяких рішень НЕ приймав?
154. Які наслідки має повідомлення особі про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності?
155. Яка максимальна кількість днів передбачена для розгляду повідомлення викривача про порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції” з дня внесення цієї інформації до Єдиного порталу повідомлень викривачів?
156. У разі неподання суб’єктом декларування декларації у встановлений законом строк в який строк декларація повинна бути подана?
157. Перевищення якої суми отриманого доходу, придбаного майна або здійсненого видатку визначається Законом України “Про запобігання корупції” як суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування?
158. Який строк визначено Законом України “Про запобігання корупції” для повідомлення НАЗК суб’єктом декларування про суттєві зміни у його майновому стані?
159. Більше якої суми має бути вартість цінного рухомого майна суб’єкта декларування для обов’язкового декларування?
160. Чи підлягають декларуванню суддею наявні у нього грошові активи (у тому числі готівкові кошти, кошти, розміщені на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, кошти, позичені третім особам) та активи у дорогоцінних (банківських) металах?
161. Чи декларується суддею членство у саморегулівних чи самоврядних професійних об’єднаннях (наприклад, членство у Асоціації суддів певного регіону)?
162. До якої дати щорічно суб’єкти, на яких поширюється дія Закону України “Про запобігання корупції”, зобов’язані подавати декларацію за минулий рік?
163. У який максимальний строк з дня надання згоди проводиться спеціальна перевірка особи, яка претендує на зайняття посади з підвищеним корупційним ризиком?
164. Які відомості підлягають зазначенню у декларації відповідно до вимог Закону України “Про запобігання корупції”?
165. Яка максимальна сукупна вартість (у прожиткових мінімумах, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року) наявних активів у дорогоцінних (банківських) металах НЕ підлягає декларуванню відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
166. Які відомості, що стосуються членів сім’ї суб’єкта декларування, НЕ зазначаються в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
167. Що НЕ вважається доходом у цілях декларування відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
168. Яким чином декларанти зобов’язані повідомити Національне агентство про передачу в управління належних їм підприємств та корпоративних прав?
169. У який строк суб’єкт декларування у разі відкриття членом його сім’ї валютного рахунку в установі банку-нерезидента зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції?
170. Які дії може вчинити суб’єкт декларування у разі самостійного виявлення ним у декларації недостовірних відомостей після спливу терміну для подання виправленої декларації, але до початку проведення НАЗК повної перевірки цієї декларації?
171. Чи повинні (якщо так, то в який строк) суб’єкти декларування, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, подавати декларації відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
172. Чи повинні (якщо так, то в який строк) суб’єкти декларування, які є полоненими, подавати декларації відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
173. Що з наведеного НЕ є об’єктом декларування відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
174. Яким строком обмежене право суб’єкта декларування після подання декларації подати виправлену декларацію?
175. Пред’явлення якого позову, в разі вчинення корупційного правопорушення, Не відноситься до повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції?
176. Що з переліченого є наслідком набрання законної сили рішенням суду про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави стосовно особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
177. Який з перелічених заходів проводиться за поданням спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції у відповідному суді, де працює особа, яка вчинила корупційне правопорушення, з метою виявлення причин та умов, які сприяли вчиненню пов’язаного з корупцією правопорушення?
178. Обмеженням волі на який строк карається умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
179. Якій вид відповідальності може бути застосований до особи, яка вчинила корупційне правопорушення, якщо судом НЕ накладено на неї стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави?
180. Яким правопорушенням є подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму 200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб?
181. До якого виду юридичної відповідальності може бути притягнений суддя за несвоєчасне повідомлення Ради суддів України про конфлікт інтересів, який НЕ може бути врегульований у процесуальний спосіб?
182. Протягом якого строку Національне агентство з питань запобігання корупції забезпечує оприлюднення відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення?
183. Яким видом правопорушення є одержання службовою особою юридичної особи приватного права неправомірної вигоди для третьої особи за вчинення дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах третьої особи?
184. Як кваліфікуватимуться дії поліцейського, який за непритягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху запропонував водію надати йому (поліцейському) винагороду у розмірі 500 грн, яку у подальшому отримав на місці вчинення порушення?
185. До якої відповідальності та за які дії підлягає притягненню поліцейський у разі одержання ним від продавця тютюнових виробів незаконної винагороди в сумі 2000 грн за нескладання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення у вигляді порушення правил торгівлі тютюновими виробами (ст. 156 КУпАП)?
186. Чинні міжнародні договори, стають частиною національного законодавства України внаслідок згоди на їх обов’язковість відповідного суб’єкту владних повноважень, якого саме?
187. Хто уповноважений надавати висновки про відповідність Конституції України чинних міжнародних договорів України?
188. Що з переліченого НЕ належить до процедури укладення міжнародного договору?
189. Яку назву має одностороння письмова заява держави, зроблена при укладенні міжнародного договору, якою висловлюється бажання виключити або змінити юридичну дію певних положень договору щодо їхнього застосування до неї?
190. Чим за своїм змістом є депозитарій міжнародного договору?
191. Що означає термін “припинення дії” міжнародного договору у світлі розуміння Закону України “Про міжнародні договори України”?
192. Хто з перелічених суб’єктів владних повноважень НЕ має повноважень вести переговори та підписувати міжнародні договори України без спеціальних повноважень?
193. Що унормовує Додаток до Віденської конвенції про право міжнародних договорів?
194. Пропозиції про укладення міжнародних договорів України подаються після проведення правової експертизи щодо відповідності проекту міжнародного договору Конституції та законам України. Хто уповноважений проводити таку експертизу?
195. Який орган приймає рішення про проведення переговорів і підписання міжнародних договорів від імені Уряду України?
196. Ким встановлюється порядок, у якому надаються повноваження на ведення переговорів і підписання міжвідомчих міжнародних договорів України?
197. Яка з перелічених посадових осіб підписує ратифікаційну грамоту, якщо міжнародним договором передбачено обмін такими грамотами?
198. Яке рішення приймає Президент України після розгляду пропозицій щодо ратифікації міжнародного договору України?
199. Який орган здійснює обмін ратифікаційними грамотами і передачу грамот про ратифікацію міжнародних договорів України на зберігання депозитаріям?
200. Який суб’єкт владних повноважень затверджує міжнародні договори, які укладаються від імені України?
201. Який державний орган подає пропозиції про затвердження міжнародних договорів України?
202. У якій формі відповідним суб’єктом владних повноважень приймаються рішення про приєднання України до міжнародних договорів, які укладаються від імені Уряду України та не потребують ратифікації?
203. Який державний орган встановлює порядок прийняття рішень про приєднання України до міжвідомчих договорів?
204. У якому нормативно-правовому акті унормовано порядок набуття чинності для України міжнародних договорів після надання нею згоди на їх обов’язковість?
205. Який державний орган здійснює загальний нагляд за виконанням міжнародних договорів України?
206. Яким чином Міністерство закордонних справ України реагує в разі порушення зобов’язань за міжнародним договором України іншими його сторонами?
207. Що може бути наслідком суттєвого порушення іншими сторонами міжнародного договору України іншими його сторонами?
208. Яке рішення має ухвалити апеляційний суд за наслідком розгляду апеляційної скарги позивача – громадянина Республіки Сінгапур – на рішення місцевого господарського суду з тих мотивів, що суд безпідставно відмовився врахувати положення чинного для України Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права 1966 року, оскільки Республіка Сінгапур не є учасницею згаданого міжнародного договору?
209. Положеннями багатостороннього міжнародного договору А. передбачено, що він набирає силу з моменту його підписання більш як 10-ма державами. 01.10.2022 Договір підписало 10 держав, однак станом на 01.01.2024 три держави вийшли з договору, і число учасників скоротилося до 7. Положення договору це питання не регулюють. Які правові наслідки щодо цього договору передбачені Віденською конвенцією про право міжнародних договорів?
210. Яким чином здійснюється оприлюднення міжнародних договорів України?
211. Який державний орган здійснює офіційний переклад міжнародного договору України на українську мову?
212. У якому державному органі реєструються чинні міжнародні договори України?
213. У якій міжнародній установі реєструються міжнародні договори України за поданням Міністерства закордонних справ України?
214. Яка із перелічених угод може вважатися міжнародним договором у розумінні Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року?
215. Кого має повідомити Міністерство закордонних справ України у випадку припинення або зупинення дії міжнародного договору України?
216. На яке коло осіб поширюються гарантії, передбачені ст. 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
217. На захист якого з перелічених прав спрямовані приписи ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
218. Яке з наведених прав та основоположних свобод захищає стаття 10 ЄКПЛ?
219. Щодо яких осіб згідно зі ст. 11 ЄКПЛ держава-учасниця може запроваджувати законні обмеження реалізації передбаченого в ній права на свободу мирних зібрань та свободу об’єднань?
220. Яка норма Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод безпосередньо забезпечує захист прав юридичних осіб на майно?
221. У чому полягає субсидіарна роль Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
222. Яке з перелічених прав і свобод, встановлених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, НЕ підлягає жодним обмеженням і НЕ допускає жодних винятків?
223. Що з переліченого НЕ є “майном” у розумінні статті 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
224. Що з переліченого належить до сфери дії статті 3 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
225. Відповідно до якого принципу Високі Договірні Сторони Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод несуть основну відповідальність за захист прав і свобод?
226. Які з наведених суб’єктів можуть бути відповідачами у Європейському суді з прав людини?
227. У якому з наведених випадків держава, громадянин якої є заявником до ЄСПЛ, залучається як третя особа під час розгляду справи Великою Палатою Європейського суду з прав людини?
228. Яку сатисфакцію надає Європейський суд з прав людини своїм рішенням потерпілій стороні, якщо Суд визнає факт порушення Конвенції і якщо внутрішнє право Високої Договірної Сторони передбачає лише часткове відшкодування?
229. ЄСПЛ може брати справу до розгляду лише після того, як було вичерпано всі національні засоби правового захисту, згідно із загальновизнаними принципами міжнародного права (ч. 1 ст. 35 ЄКПЛ). Яким чином згідно з позицією ЄСПЛ, висловленій у рішенні “”Совтрансавто-Холдинг” проти України” має бути застосовано це правило?
230. Що з наведеного охоплює категорія “практика Європейського суду з прав людини”?
231. Як слід розуміти у світлі сучасних умов та ідей, що переважають у демократичних державах, що Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод є “живим інструментом”?
232. У якому з наведених випадків відсутнє порушення презумпції невинуватості відповідно до сталої практики Європейського суду з прав людини?
233. Що з наведеного Європейський суд з прав людини вважає суттю Конвенції про захист прав та основоположних свобод?
234. Використання яких додаткових засобів тлумачення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод може використовуватися Європейським суд з прав людини?
235. Що з переліченого враховує Європейський суд з прав людини у випадках, коли значення термінів і понять у тексті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод відмінні від елементів міжнародного права, тлумачення цих елементів компетентними органами, а також практики європейських держав?
236. Який з наведених недоліків індивідуальної заяви, поданої до Європейського суду з прав людини в порядку ст. 34 ЄКПЛ та за яких умов НЕ перешкоджає її прийняттю Європейським судом з прав людини?
237. Яке базове право гарантує стаття 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
238. Права кого з перелічених осіб НЕ гарантує стаття 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (умови прийнятності заяв)?
239. ЄСПЛ може брати справу до розгляду лише після того, як було вичерпано всі національні засоби правового захисту. Які саме засоби мають передувати зверненню до ЄСПЛ у розуміння пункту 1 статті 35 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
240. Впродовж якого строку від дати постановлення остаточного рішення національного суду, яке завершує національне судове провадження Європейський суд з прав людини може брати справу до розгляду?
241. Яка з наведених юридичних осіб НЕ може бути заявником до ЄСПЛ за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
242. Що з переліченого НЕ належить до базових умов прийнятності заяв до розгляду Європейським судом з прав людини?
243. Якому з перелічених критеріїв повинен відповідати заявник, який звертається до Європейського суду з прав людини?
244. На якій з перелічених стадій провадження у справі Європейський суд з прав людини може відхилити будь-яку заяву, яку він вважає неприйнятною згідно зі ст. 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
245. Яка з наведених осіб (установ) відповідно до ст. 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод може виступати суб’єктом подання індивідуальної заяви до Європейського суду з прав людини?
246. Втручання держави в яке з гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод прав чи свобод може бути виправдане необхідністю забезпечення економічного добробуту держави-учасниці Конвенції?
247. Чи може держава відповідно до ст. 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод обмежувати свободу сповідувати релігію або переконання з метою захисту авторитету та безсторонності суду?
248. Що з наведеного є складовими права на повагу до приватного і сімейного життя згідно з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод?
249. За якої умови арешт особи, підозрюваної у вчиненні злочину, відповідатиме вимогам ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
250. Що згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини НЕ є складовою позитивного зобов’язання держави із забезпечення заборони катування?
251. Що з наведеного є одним з обов’язків держав, які підписали Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод?
252. Концепцію яких зобов’язань відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод необхідно враховувати при розгляді спору між батьками щодо спілкування з дитиною, розкритих у п. 78 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Мамчур проти України”?
253. Яку мету переслідують сформульовані в рішенні Європейського суду з прав людини у справі “Заїченко проти України” № 2 вимоги до національного законодавства?
254. У чому, згідно з п. 161 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Бурля та інші проти України”, може полягати позитивний обов’язок держави захищати фізичну недоторканість особи?
255. Що є обов’язком національних судів згідно з п. 28 рішення Європейського суду з прав людини в рішенні у справі “Шульга проти України”?
256. Який із наведених критеріїв враховується для тлумачення поняття “цивільні права та обов’язки” у розумінні пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
257. На які з перелічених проваджень НЕ поширюється дія пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
258. У чому полягає правило застосування суб’єктивного критерію оцінки особистої безсторонності суду згідно з п. 50 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Білуха проти України”?
259. Які категорії спорів (за загальним правилом) згідно з прецедентною практикою Європейського суду з прав людини охоплюються сферою дії ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
260. Що з переліченого характеризує вимогу якості закону в контексті практики Європейського суду з прав людини відповідно до п.43 рішення у справі “Кривіцька і Кривіцький проти України”?
261. Які процесуальні наслідки може мати визнання тісного зв’язку між незалежністю та об’єктивною безсторонністю згідно з п. 107 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Олександр Волков проти України”?
262. На яку з наведених умов незастосовності статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод до спорів державних службовців з державою звернуто увагу в п. 62 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Вільхо Ескелінен та інші проти Фінляндії”?
263. Що з наведеного відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, викладеній у п. 66 рішення у справі “Смірнова проти України” характеризує розумний строк судового провадження?
264. Що, окрім права ініціювати провадження, є складовою права на доступ до суду згідно з п. 50 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Чуйкіна проти України”?
265. Який з елементів права на справедливий суд охоплюється сферою застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
266. На які з перелічених проваджень НЕ поширюється дія пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
267. Що з наведеного є метою правила щодо необхідності вичерпання всіх національних засобів до звернення до ЄСПЛ?
268. Якій вимозі має відповідати закон згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини стосовно пункту 2 статті 8 “Право на повагу до приватного і сімейного життя” Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, викладеній у п.28 рішення у справі “Раду проти Молдови”?
269. Що з наведеного НЕ є елементом судового розгляду відповідно до вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
270. Яку оцінку вимогам про відшкодування судових витрат Європейський суд з прав людини надав у рішенні “Шульга проти України”?
271. За якої умови Європейський суд з прав людини може виправляти фактичні чи юридичні помилки національних судів згідно з п. 61 його рішення у справі “Бочан проти України” № 2?
272. У чому саме Європейський суд з прав людини визнав порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у справі “Церква села Сосулівка проти України”?
273. Чи можна вважати, що була дотримана справедлива рівновага між загальними інтересами суспільства та правами конкретної особи зі скасуванням постанови про присудження компенсації під час проведення конфіскації за порушення митних правил у заявника автомобіля, використовуваного ним за довіреністю за змістом пп.45-47 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Христов проти України”?
274. Що саме означає відповідно до п.34 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Христов проти України” повага до принципу res judicata?
275. Який із критеріїв, перелічених у п.61 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Білуха проти України” НЕ відноситься до тривалості розгляду справи?
276. Який критерій НЕ передбачений п. 43 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Мирський проти України” для використання при оцінці необхідного “у демократичному суспільстві” втручання у право на свободу вираження поглядів?
277. Користування якими правами та свободами має бути забезпечено державою відповідно до ст. 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод без дискримінації за будь-якою із визначених Конвенцією захищених ознак?
278. Який метод використовує Європейський суд з прав людини при застосуванні статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (заборона дискримінації) при розгляді індивідуальних заяв?
279. Протокол № 12 до ЄКПЛ забороняє дискримінацію у “здійсненні будь-якого права” і має ширшу cферу застосування, ніж ст. 14 Конвенції. Що НЕ враховує ЄСПЛ при розгляді скарг на дискримінацію у контексті Протоколу № 12 до ЄКПЛ?
280. Яка стаття Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує рівність у користування правами і свободами, що передбачені Конвенцією?
281. Який з Протоколів до ЄКПЛ запроваджує загальну заборону дискримінації у здійсненні будь-якого передбаченого законом права та має більш широку сферу застосування ніж ст. 14 ЄКПЛ (заборона дискримінації)?
282. Що з наведеного є видом втручання у права, що охоплюються статтею 8 “Право на повагу до приватного і сімейного життя” Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі “Волохи проти України”?
283. У наданні яких послуг має полягати обов’язок держави дбати про фізичний добробут осіб, яких позбавлено свободи згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі “Маленко проти України”?
284. Які дії органів влади були кваліфіковані Європейським судом з прав людини як порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у рішенні у справі “Котій проти України”?
285. Які висловлювання не захищаються ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод згідно з п. 136 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Делфі АС проти Естонії”?
286. Під сферу застосування якої зі статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод підпадає ситуація, у якій представниками пенітенціарних закладів на підставі внутрішньої інструкції здійснюється перегляд кореспонденції ув’язнених?
287. Яке право, закріплене в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, може бути підданим легітимним обмеженням задля забезпечення охорони публічного порядку?
288. Яке з перелічених прав і свобод, закріплене Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, НЕ підлягає жодним обмеженням без жодних винятків?
289. Відповідно до ст. 8 ЄКПЛ кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя. У якому з наведених випадків втручання органів державної влади у приватне і сімейне життя є легітимним?
290. Від якого зобов’язання, передбаченого Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод держава не може відступати під час війни?
291. У якому випадку обмеження права вільно пересуватися та обирати місце проживання відповідатиме вимогам ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
292. У якому випадку Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод допускає можливість обмеження державою реалізації свободи думки, совісті і релігії?
293. Згідно зі статтею 15 ЄКПЛ під час війни урядам держав-учасниць надано можливість у тимчасовий, обмежений і контрольований спосіб відступити від певних зобов’язань забезпечення прав за Конвенцією. Від захисту яких прав може відступити держава під час війни?
294. Згідно зі статтею 15 ЄКПЛ, держава може вживати під час війни заходів, що відступають від її зобов’язань за Конвенцією. У яких межах може бути застосоване таке відступлення?
295. Кого має інформувати держава (Висока Договірна Сторона за Конвенцією), яка під час війни вживає заходів, що відступають від її зобов’язань за Конвенцією?
296. Від якої статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод держава не може відступити у жодному випадку?
297. Як має діяти суд країни-члена ЄС, якщо правова позиція вищого за рівнем національного суду не відповідає законодавству ЄС?
298. Чи може бути суддя притягнений до дисциплінарної відповідальності на тій підставі, що застосував право ЄС у тлумаченні Суду ЄС та відступив від прецедентного права конституційного суду відповідної держави-члена?
299. Суддя суду якого рівня має право звернутися до суду Європейського Союзу за попереднім рішенням, якщо вважає, що з цього питання воно є необхідним?
300. Чи потребує для застосування судами України Регламенту Європейського Парламенту і Європейської Ради про захист фізичних осіб у зв’язку з опрацюванням персональних даних прийняття національних імплементаційних заходів?
301. Які суди на даний час функціонують в судовій системі Європейського Союзу?
302. Заявник в основному провадженні звернувся до органів влади міста із заявою про видачу нового посвідчення особи, вимагаючи, щоб воно не містило його відбитків пальців. Чи є внесення відбитків двох пальців до документа порушенням прав, передбачених ст.ст. 7 та 8 Хартії прав ЄС?
303. Чи відповідає праву ЄС законодавство держави-члена ЄС щодо компенсації жертвам насильницьких злочинів, при якому право батьків загиблого на компенсацію зумовлюється відсутністю іншого з подружжя загиблого та дітей, а право братів та сестер – відсутністю батьків?
304. Чи перешкоджає принцип “незалежності судової влади” права ЄС законодавчій та виконавчій гілці влади зменшити оплату праці судді?
305. Яке рішення може ухвалити Суд Європейського Союзу, якщо визнає, що відповідна держава-член не виконала його рішення?
306. Хто з суддів місцевого суду виконує адміністративні повноваження голови цього суду у разі його відсутності за умови, що у суді немає заступника голови суду?
307. З якого часу суд, що ліквідується, припиняє здійснення правосуддя у разі утворення нового суду, який забезпечує здійснення правосуддя на цій території?
308. Як називається принцип, відповідно до якого суддя повинен здійснювати свою судову функцію незалежно, без спонукання, тиску, загроз чи втручання, прямого чи опосередкованого, що здійснюється з будь-якої сторони та з будь-якою метою?
309. Як називається принцип, відповідно до якого суддя має усвідомлювати і уявляти собі різнорідність суспільства та різницю, що випливає з багатьох джерел, включаючи расову належність, колір шкіри, стать, релігію, національне походження?
310. Який принцип гарантується забороною будь-якого втручання у здійснення правосуддя?
311. Яка засада судочинства гарантується тим, що розгляд справи в суді закінчується ухваленням рішення іменем України?
312. Яким принципом обумовлена можливість звернення до суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України?
313. Розглядаючи справу, суд у своєму рішенні послався на практику Європейського суду з прав людини. Чи відповідають такі дії засаді верховенства права?
314. Змістом якого принципу адміністративного процесу є положення про те, що суди використовують державну мову та гарантують право учасників судового процесу на використання в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України?
315. Яке із зазначених тверджень розкриває зміст засади публічності кримінального провадження відповідно до Кримінального процесуального кодексу України?
316. Відповідно до якої засади кримінального провадження прокурор, слідчий зобов’язанні розпочати досудове розслідування у разі надходження заяви та вжити всіх заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила?
317. Зміст якого принципу кримінального провадження розкриває положення про те, що вирок та ухвала суду, що набрали законної сили є обов’язковими і підлягають безумовному виконанню на всій території України?
318. Яку засаду кримінального процесу розкриває положення, що ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді інформації про дату, час і місце судового розгляду та про ухвалені в ньому судові рішення, крім випадків, установлених законом?
319. За яким принципом здійснюється визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної цивільної справи Єдиною судовою інформаційно-комунікаційною системою під час реєстрації відповідних документів?
320. Змістом якого принципу є положення про те, що ніхто НЕ може бути позбавлений права на інформацію про час і місце розгляду своєї справи в цивільному процесі?
321. Змістом якого принципу є положення про те, що суд визначає в межах, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, порядок здійснення провадження у справі, враховуючи завдання цивільного судочинства та забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами?
322. Елементом якого принципу згідно із Цивільним процесуальним кодексом України є положення про те, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов’язків, передбачених законом?
323. Реалізацією якої засади судочинства є те, що суддя розглядає справи, одержані згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону?
324. Відповідно до якої засади судочинства, втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом?
325. Яка засада судочинства передбачає, що додатковим способом інформування про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову може бути надання інформації з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі з використанням мобільного застосунку “Порталу Дія”?
326. Яка засада судочинства передбачає, що судові рішення НЕ можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування?
327. За якими принципами, закріпленими Законом України “Про судоустрій і статус суддів”, будується система судоустрою?
328. Чим з переліченого забезпечується принцип єдності судоустрою?
329. Що з переліченого належить до повноважень секретаря судової палати апеляційного суду відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
330. Який з перерахованих судів визначений як вищий спеціалізований Законом України “Про судоустрій і статус суддів”?
331. Консультативний висновок якого органу ураховується Вищою радою правосуддя при визначенні кількості суддів в апеляційній палаті вищого спеціалізованого суду у межах загальної кількості суддів вищого спеціалізованого суду відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
332. З яким суб’єктом проводяться консультації щодо проекту закону про утворення, реорганізацію чи ліквідацію суду?
333. Скільки разів поспіль обраний суддя у відповідному суді може обіймати адміністративну посаду?
334. Яким нормативно-правовим актом унормовано правовий статус працівників апарату суду?
335. У який спосіб може бути забезпечено єдність судової системи?
336. З ким Президент України проводить консультації щодо проекту закону про утворення, реорганізацію чи ліквідацію суду?
337. На розгляді яких категорій справ спеціалізуються суди відповідно до ЗУ “Про судоустрій і статус суддів”?
338. Судова юрисдикція – це інститут права, який покликаний розмежувати компетенцію як різних ланок судової системи, так і різних видів судочинства. Який орган забезпечує правову визначеність та єдність підходів до визначення юрисдикції спорів?
339. Який суд уповноважений розглядати спір за позовом особи про поновлення на посаді спеціаліста в органі місцевого самоврядування, яка була прийнята за строковим трудовим договором?
340. Що із зазначеного належить до компетенції Верховного Суду відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
341. Що із зазначеного належить до процесуальної компетенції Верховного Суду відповідно до положень Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
342. Суб’єкт владних повноважень на виконання управлінських функцій з контролю за технічним станом, використанням, утриманням і схоронністю об’єктів житлового фонду будь-якої форми власності звернувся до суду з позовом про зобов’язання демонтувати розширену частину балкона. За правилами якого судочинства має розглядатися такий спір?
343. На яке коло осіб поширюється дія принципу обов’язковості судових рішень в цивільному процесі?
344. За якої умови вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень розглядаються адміністративними судами?
345. Який критерій покладено в основу розмежування юрисдикції між господарським і цивільним судочинством у спорі органу місцевого самоврядування як власника земельної ділянки, щодо захисту майнового права на неї?
346. Який критерій має враховувати суд, відмежовуючи справу цивільної юрисдикції від адміністративної за умови, що позов заявлений до суб’єкта владних повноважень?
347. Що з перерахованого НЕ є критерієм розмежування судових юрисдикцій?
348. За правилами якої юрисдикції належить розглядати спори про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки, яка є членом сім’ї померлого військовослужбовця, без реєстрації шлюбу, з метою звернення до відповідних органів за призначенням одноразової грошової допомоги?
349. Хто з перерахованих суб’єктів НЕ може приймати рішення, яке скасовує або зупиняє дію рішення місцевого суду?
350. Суди якої юрисдикції уповноважені розглядати спори, які у широкому розумінні є трудовими?
351. У порядку якого судочинства розглядається спір про оскарження відмови відповідного органу у встановленні юридичного факту, що має встановлюватися в позасудовому порядку?
352. За загальним правилом критеріями належності спору до цивільного чи адміністративного є: суб’єктний склад правовідносин, об’єкт судового захисту, характер спірних правовідносин, зв’язок вимог (основна та похідна). Який (які) із наведених критеріїв є вирішальним (вирішальними)?
353. Чи можуть розглядатися в адміністративному судочинстві і за яких умов справи непозовного провадження (наказне, окреме)?
354. Як у КАС України визначається спір на який поширюється юрисдикція адміністративних судів?
355. Які з наведених у переліку справ, відповідно до принципу розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, визначені такими, що розглядаються місцевими загальними судами як адміністративними?
356. Які з наведених справ, відповідно до принципу розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, НЕ підсудні окружним адміністративним судам?
357. Який з наведених критеріїв НЕ належить до таких, що визначають юрисдикційність спорів?
358. Завданням якого судочинства є захист прав та інтересів члена територіальної громади від порушень з боку суб’єкта владних повноважень, якщо ці порушення полягають у перевищенні повноважень, недотриманні процедури та порядку прийняття рішення?
359. Який суд має розглядати спір щодо оскарження рішення уповноважених органів акціонерного товариства про відсторонення від виконання повноважень директора цього товариства?
360. До якого виду належить спір щодо оскарження рішення уповноважених органів товариства про звільнення особи з посади генерального директора та за правилами якого судочинства він має розглядатися?
361. За правилами якого судочинства підлягають розгляду позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір?
362. Яка засада є складовою права на справедливий суд (ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод), що забезпечується чітким розмежуванням критеріїв належності тих чи інших справ до юрисдикції суду в порядку цивільного, адміністративного чи господарського судочинства?
363. До якого суду має бути поданий позов міської ради, яка виконує функцію у сфері благоустрою (зокрема, відновлення благоустрою шляхом демонтажу елементів благоустрою), до юридичної особи про зобов’язання демонтувати самочинно встановлені стаціонарні тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності?
364. Завданням та метою положень якої норми Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є дотримання судами усіх правил юрисдикції та підсудності?
365. Ким визначається кількість слідчих суддів у місцевих судах?
366. Яким має бути стаж кандидата на посаду судді Верховного Суду, який має науковий ступінь у сфері права та стаж наукової роботи у сфері права?
367. Який мінімальний стаж професійної діяльності у сфері права повинна мати особа для зайняття посади помічника судді Верховного Суду?
368. Суддя має розглянути кримінальне провадження у розумні строки. Які строки у розумінні кримінального процесуального права є розумними?
369. Відповідно до якого принципу суддя вживає розумні заходи для збереження та розширення своїх знань, удосконалення практичного досвіду та особистих якостей, необхідних для належного виконання ним своїх обов’язків?
370. Відповідно до якого принципу суддя підтримує порядок та дотримується етикету в процесі всіх судових розглядів та поводить себе терпляче, гідно та ввічливо по відношенню до сторін судового засідання, присяжних, свідків відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
371. Які права має суддя відповідно до Бангалорського принципу дотримання етичних норм за умови належного виконання своїх обов’язків?
372. На що з переліченого має право суддя, який належно виконує свої обов’язки, згідно з принципом дотримання етичних норм?
373. Яке право має суддя відповідно до принципу дотримання етичних норм крім виконання своїх обов’язків?
374. Що НЕ є обов’язком судді відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
375. Які дії зобов’язаний вчиняти суддя відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
376. Що з переліченого є правом судді відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
377. У якому випадку суддя НЕ може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу)?
378. Який статус мають судді в Україні відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
379. Загальним положенням статусу судді є його незалежність. У який спосіб забезпечується незалежність судді?
380. Який статус має присяжний відповідно до ЗУ “Про судоустрій і статус суддів”?
381. За яких умов може брати участь у конкурсі на зайняття посади судді особа, яку раніше було звільнено з посади судді за вчинення істотного дисциплінарного проступку?
382. Що із зазначеного належить до завдань суду відповідно до ЗУ “Про судоустрій і статус суддів”?
383. Через кого народ бере участь у здійсненні правосуддя?
384. Який орган встановлює порушення суддею обов’язку підтвердити законність джерела походження майна в межах дисциплінарного провадження щодо суддів?
385. Який орган встановлює порушення суддею обов’язку підтвердити законність джерела походження майна в межах кваліфікаційного оцінювання судді?
386. Які умови дозволяють проводити збори суддів дистанційно, у режимі відеоконференції?
387. Присутність на зборах скількох суддів відповідного суду забезпечує їх повноважність?
388. Який орган визначає порядок скликання і проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів?
389. Які повноваження із зазначених мають збори суддів відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
390. Що із зазначеного належить до повноважень зборів суддів відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
391. Які рішення із зазначених повноважні приймати збори суддів відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
392. Збори суддів – зібрання суддів відповідного суду, на якому вони обговорюють питання внутрішньої діяльності цього суду. Що із зазначеного може бути предметом такого обговорення і постановлення рішення?
393. Якій із зазначених вимог щодо стажу/досвіду має відповідати кандидат на посаду судді апеляційного суду?
394. Що із зазначеного обов’язково має подати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для участі в доборі на посаду судді особа, яка виявила намір стати суддею?
395. Що є процесуальною підставою для допуску до складання кваліфікаційного іспиту?
396. Чим за своїм правовим змістом є затвердження рейтингу кандидатів на посаду судді відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
397. Який орган ухвалює рішення про дострокове закінчення відрядження судді?
398. Що з переліченого є однією з підстав припинення відставки судді?
399. Ким затверджується Кодекс суддівської етики?
400. Де зберігається інформація отримана за результатами моніторингу способу життя судді?
401. Яким міжнародним актом передбачено, що закон про статус суддів має на меті забезпечення компетентності, незалежності та неупередженості, яких кожна особа цілком законно очікує від судів та від кожного судді, якому довірено захист її прав?
402. Яким міжнародним актом передбачено, що під час виконання своїх обов’язків суддя повинен виявляти повагу до особи та пильно стежити за підтриманням високого рівня компетентності, якого вимагає винесення рішень у справах, рішень, від яких залежить гарантія захисту прав людини, та за дотриманням таємниці інформації?
403. Яким нормативно-правовим актом визначається порядок дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом Верховного Суду?
404. Який максимальний строк визначено Законом України “Про судоустрій та статус суддів” для забезпечення підготовки і проведення Організаційним комітетом (з дня його створення) Пленуму Верховного Суду з питання щодо висловлення недовіри Голові Верховного Суду?
405. Який громадянин НЕ може претендувати на посаду судді?
406. На який максимальний строк (загальний строк) суддю може бути відряджено до іншого суду?
407. Що із зазначеного НЕ належить до процедури добору та призначення на посаду судді місцевого суду відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
408. Коли завершується прийняття заяв та документів кандидатів для участі в доборі на посаду судді?
409. Що ухвалює Вища кваліфікаційна комісія суддів України у разі НЕдопуску особи до добору кандидатів на посаду судді?
410. Протягом якого терміну Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднює програму кваліфікаційного іспиту та перелік питань тестування (крім тестування щодо когнітивних здібностей) на своєму офіційному вебсайті?
411. Який розмір вихідної допомоги підлягає виплаті судді, який вийшов у відставку?
412. Протягом якого строку кандидат на посаду судді, зарахований до резерву, може брати участь у конкурсах на зайняття вакантної посади судді?
413. Що із зазначеного подає до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України кандидат на посаду судді, аби отримати допуск до проходження кваліфікаційного оцінювання для участі в конкурсі на зайняття вакантної посади судді апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду або судді Верховного Суду?
414. Яким може бути рішення Вищої ради правосуддя за наслідком розгляду внесеної Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рекомендації про призначення кандидата на посаду судді?
415. Що із зазначеного є підставою для звільнення судді з посади відповідно до положень Конституції України?
416. За якої підстави можливе звільнення судді з посади відповідно до норм Конституції України?
417. Що з переліченого є унормованою Конституцією України підставою для припинення повноважень судді?
418. Що із зазначеного є підставою для звільнення судді?
419. Який орган уповноважений встановлювати факти, що свідчать про вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді?
420. Протягом якого строку за загальними правилом Вища рада правосуддя має ухвалити рішення про звільнення судді після подання ним заяви про відставку або звільнення з посади за власним бажанням?
421. Які органи негайно зобов’язаний повідомити суд, що ухвалив рішення про визнання активів судді або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави?
422. На якій підставі суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження?
423. Що є підставою притягнення судді до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження, відповідно до приписів Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
424. За яких підстав суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження?
425. Що із зазначеного може слугувати підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження?
426. Який орган затверджує та розміщує на офіційному вебпорталі судової влади зразок дисциплінарної скарги?
427. Який вид дисциплінарного стягнення може бути застосовано до судді?
428. Який основний принцип ураховується Вищою радою правосуддя при застосовані дисциплінарного стягнення до судді?
429. Який факт може бути визнано істотним дисциплінарним проступком або грубим нехтуванням обов’язками судді, що є несумісним зі статусом судді або виявляє його невідповідність займаній посаді?
430. За яких умов суддю після накладення дисциплінарного стягнення вважають таким, що НЕ має дисциплінарного стягнення?
431. За якої умови суддя вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення?
432. Дисциплінарне провадження щодо суддів включає у себе попередню перевірку дисциплінарної скарги. Хто здійснює таку перевірку?
433. Що із зазначеного НЕ належить до процедури дисциплінарного провадження стосовно судді?
434. Які дисциплінарні провадження здійснюються у першочерговому порядку?
435. Які повноваження має дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя в процесі попередньої перевірки відповідної дисциплінарної скарги?
436. Які повноваження дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя у процесі попередньої перевірки відповідної дисциплінарної скарги унормовує Закон України “Про Вищу раду правосуддя”?
437. Що із зазначеного НЕ є підставою залишити дисциплінарну скаргу без розгляду й повернути скаржнику?
438. Що зобов’язаний підготувати дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя за результатами справи?
439. У якому разі має бути відмовлено у відкритті дисциплінарної справи щодо судді?
440. Чи підлягає оскарженню рішення ухвалене Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя про відмову у відкритті дисциплінарної справи?
441. У якому випадку розгляд дисциплінарної справи відбувається у закритому засіданні Дисциплінарної палати?
442. Які відомості НЕ є обов’язковими у рішенні Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя ухваленому за результатами розгляду дисциплінарної справи?
443. Що із зазначеного обов’язково повинно містити рішення у дисциплінарній справі щодо судді, ухвалене Дисциплінарною палатою?
444. За наявності яких підстав скарга на рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя залишається без розгляду і повертається особі, яка її подала?
445. Які повноваження має Вища рада правосуддя за результатами розгляду скарги на рішення Дисциплінарної палати?
446. Що із зазначеного належить до повноважень Вищої ради правосуддя за результатами розгляду скарги на рішення Дисциплінарної палати?
447. Хто має безумовне право оскаржити рішення Дисциплінарної палати у дисциплінарній справі до Вищої ради правосуддя?
448. До якого органу подається скарга на рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя?
449. Не пізніше якого строку копія рішення про відкриття або відмову у відкритті дисциплінарної справи надсилається судді, щодо якого подано дисциплінарну скаргу, та особі, яка подала дисциплінарну скаргу?
450. Протягом якого строку дисциплінарний інспектор – доповідач, який готує висновок, передає його для розгляду Дисциплінарною палатою, а також повідомляє судді та скаржнику про наявність проекту такого висновку?
451. Вирішення яких питань відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” є завданням суддівського самоврядування?
452. Яка організаційна форма суддівського самоврядування визначена Законом України “Про судоустрій і статус суддів”?
453. Через який з перелічених органів здійснюється суддівське самоврядування в Україні?
454. Хто НЕ може бути обраний делегатом на спільні збори суддів місцевих загальних судів?
455. Які права та обов’язки має з’їзд суддів України відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
456. Які компетенції має з’їзд суддів України відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
457. Що належить до повноважень з’їзду суддів України відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
458. Скількох делегатів на з’їзд суддів України обирають в суді, де працює менше двадцяти суддів?
459. Який орган забезпечує здійснення роботи з’їзду суддів України, спільних зборів суддів місцевих загальних судів, діяльності Ради суддів України?
460. Який із перелічених суб’єктів діє як виконавчий орган з’їзду суддів України?
461. Яким нормативно-правовим актом передбачено, що суддя повинен виконувати свої професійні обов’язки незалежно, виходячи виключно з фактів, установлених на підставі власної оцінки доказів, розуміння закону, верховенства права, що є гарантією справедливого розгляду справи в суді?
462. Реалізацією дії якого принципу згідно з Кодексом суддівської етики є незалежність судді під час здійснення правосуддя?
463. Чого під час здійснення правосуддя НЕ повинен допускати суддя щодо людини за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного та соціального походження, майнового стану, стану здоров’я, місця проживання, мовних та інших ознак?
464. Що із зазначеного належить до вимог виконання суддею професійних обов’язків згідно з Кодексом суддівської етики?
465. Яку можливість надає суддя засобам масової інформації у визначеному законом порядку?
466. Що з переліченого є обов’язком судді відповідно до Кодексу суддівської етики?
467. До яких організацій НЕ може належати суддя та виявляти прихильність до них відповідно до Кодексу суддівської етики?
468. За яких умов суддя має право брати участь у громадській діяльності та публічних заходах відповідно до Кодексу суддівської етики?
469. Яких взаємовідносин повинен уникати суддя відповідно до Кодексу суддівської етики?
470. Про чиї майнові інтереси повинен дізнаватися суддя, уживаючи розумних заходів для цього відповідно до Кодексу суддівської етики?
471. Суддя повинен здійснювати правосуддя незалежно, виходячи виключно з обставин, установлених під час розгляду справи, за своїм внутрішнім переконанням, керуючись верховенством права, що є гарантією справедливого розгляду справи в суді. Що за будь яких умов НЕ може завадити судді виконувати цей обов’язок?
472. Яку інформацію може розміщувати та коментувати в соціальних мережах, на інтернет-форумах та застосувати інші форми спілкування в мережі “Інтернет” суддя згідно з Кодексом суддівської етики?
473. Якою є фундаментальна вимога до судді під час виконання професійних обов’язків згідно з Кодексом суддівської етики?
474. За яких обставин суддя може коментувати в засобах масової інформації справи, які перебувають у провадженні суду, критикувати та піддавати сумніву судові рішення, що набрали законної сили згідно з Кодексом суддівської етики?
475. Кодекс суддівської етики накладає певні обмеження на суддю, який обраний на адміністративну посаду. Від яких вчинків повинен утримуватися суддя, що перебуває на адміністративній посаді в суді?
476. З ким суддя не має допускати позапроцесуальних взаємовідносин згідно з Кодексом суддівської етики?
477. З якою метою суддя виявляє та підтримує високі стандарти поведінки суддів?
478. Як має вчинити суддя в разі неможливості об’єктивного розгляду справи, що перебуває в його провадженні?
479. Суддя паралельно зі здійсненням правосуддя викладає в університеті. Як повинен вчинити суддя у разі накладення часу прийняття іспитів у студентів із проведенням судових засідань?
480. Що із зазначеного є однією з головних цілей Кодексу суддівської етики?
481. Дотримуючись якого принципу суддя демонструє поведінку, бездоганну навіть з точки зору стороннього спостерігача?
482. У яких випадках суддя діє незалежно від своїх колег по суду відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
483. Реалізацією принципу незалежності, закріпленого Бангалорськими принципами поведінки суддів, є безумовне виключення суддею певних взаємовідносин, так що це має бути зрозуміло навіть сторонньому спостерігачу. Яких саме?
484. Відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів, суддя демонструє поведінку, бездоганну навіть з точки зору стороннього спостерігача. Яку суспільну думку мають підтримувати такі спосіб дій та поведінка судді?
485. Реалізуючи принцип об’єктивності, закріплений Бангалорськими принципами поведінки суддів, від чого має бути вільним суддя при виконанні своїх обов’язків?
486. Бездоганна поведінка судді в процесі засідання та за стінами суду має велике значення. Чому згідно з Бангалорськими принципами поведінки суддів має сприяти така поведінка?
487. Від яких дій має утримуватися суддя перед розглядом справи, що могли б, з огляду на розумну оцінку ситуації, якимось чином вплинути на перебіг цієї справи чи поставити під сумнів справедливе ведення процесу?
488. За якої умови суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
489. Чого НЕ повинен допускати суддя, дотримуючись етичних норм відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
490. Що виключає участь судді в розгляді справи згідно з Бангалорськими принципами поведінки суддів?
491. Що відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів НЕ має право надавати суддя іншим юристам для прийняття клієнтів чи зустрічей з колегами?
492. Що з переліченого НЕ може суддя використовувати поза сферою виконання обов’язків судді згідно з Бангалорськими принципами?
493. Якою діяльністю має право займатися суддя за умови належного виконання своїх обов’язків відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
494. Коли суддя не вправі займатися юридичною практикою відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
495. Якщо відсутні заборони, передбачені законом, то за яких умов суддя має право приймати відповідні до випадку пам’ятні подарунки, нагороди та привілеї згідно з Бангалорськими принципами поведінки суддів?
496. Чого суддя НЕ повинен демонструвати словами чи поведінкою під час виконання своїх судових обов’язків згідно з Бангалорськими принципами поведінки суддів?
497. В Бангалорських принципах зазначено: “При виконанні своїх судових обов’язків суддя не повинен словами чи поведінкою демонструвати прихильність чи упередженість до будь-якої особи чи групи осіб, керуючись причинами, що не стосуються справи”. На реалізацію якого принципу спрямована така поведінка судді?
498. У суді першої інстанції склалася певна практика розгляду подібних спорів. Як суддя цього суду має вчинити під час розгляду справи, що перебуває в його провадженні, якщо він не погоджується з такою практикою?
499. Порушенням якого принципу є той факт, що суддя, користуючись авторитетом власної посади, позачергово оформив свою дитину в дитячий садок?
Основи тестових запитань із загальних знань у сфері права для проведення кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді місцевого суду та суддів, які мають намір бути переведеними до іншого місцевого суду
1. За якої умови законопроект про внесення змін до Конституції України (крім розділів І, ІІІ та ХІІІ), попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим?
2. Дотримання якої умови робить можливим укладення міжнародних договорів, які суперечать Конституції України?
3. Кому належить право ініціювати всеукраїнський референдум згідно з Конституцією України?
4. Якою країною є Україна за формою державного устрою?
5. Що Конституція України визнає основним національним багатством, яке перебуває під особливою охороною держави?
6. На яких засадах згідно з Конституцією України ґрунтується суспільне життя в Україні?
7. На який орган (установу, організацію, суб’єкт) відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності?
8. Який статус, відповідно до Конституції України, має Рада національної безпеки і оборони України?
9. У разі дострокового припинення повноважень Президента України на період до обрання і вступу на пост нового Президента України його повноваження покладаються на Голову Верховної Ради України. Які саме повноваження може здійснювати Голова Верховної Ради України у цей період?
10. За якої умови можливе укладення міжнародних договорів, які суперечать Конституції України?
11. Функцією якого органу є забезпечення стабільності грошової одиниці відповідно до Конституції України?
12. За поданням якого суб’єкта за загальним правилом здійснюється реорганізація центральних органів виконавчої влади?
13. Якому суб’єкту владних повноважень підконтрольний Антимонопольний комітет України?
14. Який суб’єкт згідно з Конституцією України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору?
15. Хто відповідно до Конституції України вносить кандидатуру на призначення на посаду Міністра оборони України до Верховної Ради України?
16. Який із зазначених суб’єктів та в якому порядку звільняє з посади голів місцевих державних адміністрацій?
17. Для зайняття якої посади (посту) відповідність кандидата освітньому цензу НЕ є обов’язковою умовою?
18. Який суб’єкт владних повноважень формує персональний склад Ради національної безпеки і оборони України?
19. Який суб’єкт визначає організаційну структуру Служби безпеки України?
20. Який суб’єкт приймає рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України, обраного від політичної партії, у разі його виходу зі складу депутатської фракції цієї політичної партії?
21. У який момент за загальним правилом припиняються повноваження Верховної Ради України?
22. Який суб’єкт приймає рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата України у разі порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності?
23. Щодо яких законів, прийнятих Верховною Радою України, Президент України не може застосувати право вето?
24. Який суб’єкт здійснює парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод громадян згідно з Конституцією України?
25. У якому разі Верховна Рада України збирається на засідання у дводенний строк без скликання?
26. Які законопроекти згідно з Конституцією України підлягають розгляду Верховною Радою України позачергово?
27. Що є підставою для втрати мандата народного депутата України відповідно до Конституції України?
28. За які дії народні депутати України відповідно до Конституції України НЕ несуть юридичної відповідальності?
29. Який суб’єкт призначає на посади та звільняє з посад членів Центральної виборчої комісії відповідно до Конституції України?
30. Який суб’єкт владних повноважень згідно з Конституцією України має право призначати позачергові вибори до Верховної Ради України?
31. Якими є закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, що НЕ доведені до відома населення у порядку, установленому законом?
32. У чому виражається конституційний принцип “кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність”?
33. Що означає право на повагу до гідності громадянина згідно з Конституцією України?
34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Для забезпечення яких суспільних інтересів може бути обмежене законом здійснення цих прав?
35. Яка обставина згідно з Конституцією України є підставою обмеження конституційного права громадян на мирні зібрання?
36. Для виконання яких дій надсилаються проекти актів Кабінету Міністрів України з питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць відповідним місцевим державним адміністраціям?
37. Що з переліченого є обов’язком людини і громадянина закріпленим Конституцією України?
38. Що з вказаного НЕ є підставою набуття громадянства України за Законом України “Про громадянство України”?
39. Що законодавством України НЕ віднесено до підстав для втрати громадянства України?
40. У яких випадках відповідно до Конституції України може бути обмежене право на свободу світогляду і віросповідання?
41. Який характер згідно з Конституцією України має юридична відповідальність особи?
42. З якого моменту заарештованому чи затриманому надається можливість користуватися правничою допомогою захисника?
43. Яке право згідно з Конституцією України НЕ може бути обмежене в умовах воєнного або надзвичайного стану?
44. Який орган може встановити обмеження щодо реалізації права збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації?
45. Яким є правовий статус військових адміністрацій?
46. Виконання яких функцій згідно з Конституцією України забезпечують місцеві державні адміністрації на відповідній території?
47. Який орган здійснює контроль від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням?
48. Який суб’єкт владних повноважень призначає позачергові вибори міського голови?
49. На якого суб’єкта за загальним правилом НЕ поширюються положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів?
50. Із яким письмовим клопотанням особа, котра вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції України, може звернутися до Конституційного Суду України?
51. На підставі якої основної засади, закріпленої Конституцією України, зобов’язані діяти органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи?
52. Що згідно з Конституцією України є матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування?
53. До якого моменту продовжує виконувати свої повноваження Кабінет Міністрів України, який склав повноваження перед новообраною Верховною Радою України або відставку якого прийнято Верховною Радою України?
54. Який суб’єкт владних повноважень має право скасовувати рішення голів місцевих державних адміністрацій у випадку, коли вони суперечать іншим актам законодавства України?
55. Одночасно з настанням якої події за загальним правилом припиняються повноваження народних депутатів України?
56. Що з переліченого належить до повноважень Кабінету Міністрів України?
57. Який суб’єкт визначає структуру місцевої державної адміністрації?
58. Який суб’єкт НЕ наділений повноваженням скасовувати розпорядження голови місцевої державної адміністрації?
59. Які органи місцевого самоврядування представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст?
60. До компетенції яких органів місцевого самоврядування належить питання організації управління районами в містах?
61. Яким актом за своєю правовою природою було прийняття Конституції України Верховною Радою України 28.06.1996 року відповідно до рішення Конституційного Суду України №3-зп від 11 липня 1997 р.?
62. Який принцип згідно з юридичною позицією Конституційного Суду України, висловленою в Рішенні від 20.05.2010 № 14-рп/2010, порушується внаслідок делегування парламентом законодавчої функції іншому органу влади?
63. Що згідно з юридичною позицією Конституційного Суду України, висловленою в Рішенні від 02.06.1998 № 7-рп/1998, означає конституційна норма, відповідно до якої єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент?
64. За якої умови згідно з юридичною позицією Конституційного Суду України, висловленою в Рішенні від 08.09.2016 № 6-рп/2016, громадяни можуть проводити публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії?
65. Яке право є невід’ємним та невідчужуваним для людини і передбачає можливість вибору своєї поведінки з метою вільного та всебічного розвитку, самостійно діяти відповідно до власних рішень і задумів, робити все, що НЕ заборонено законом?
66. Конституційний Суд України здійснює свою діяльність на конституційних засадах. Яка з перелічених є однією з засад діяльності Конституційного Суду України унормованих Конституцією України?
67. Який колегіальний орган Конституційного Суду України розглядає питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) питань, що виносяться на всеукраїнський референдум за народною ініціативою?
68. У певних конституційних провадженнях Конституційний Суд України повноважний видати забезпечувальний наказ, у яких саме?
69. У якому складі Конституційний Суд України розглядає питання щодо відповідності Конституції України міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов’язковість?
70. Хто є суб’єктом конституційного звернення про надання Конституційним Судом України висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту?
71. Щодо нормативно-правових актів якого органу державної влади Уповноважений Верховної Ради України з прав людини НЕ має права звертатися до Конституційного Суду України з поданням про їх відповідність Конституції України?
72. Що є об’єктом конституційного контролю при розгляді Конституційним Судом України конституційної скарги?
73. Хто НЕ може бути суб’єктом звернення до Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України чинних міжнародних договорів України або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов’язковість?
74. Щодо правових актів якого суб’єкта владних повноважень Президент України має повноваження звернутися до Конституційного Суду України для перевірки їх на відповідність Конституції України?
75. Який суб’єкт має право на подання конституційної скарги до Конституційного Суду України?
76. Кому належить право визначати та змінювати конституційний лад в Україні?
77. Хто визнається первинним суб’єктом здійснення місцевого самоврядування?
78. Яке з повноважень належить до делегованих повноважень виконавчих органів селищних рад?
79. Які наслідки має зупинення дії акта Кабінету Міністрів України Президентом України з мотивів невідповідності Конституції України?
80. Який із суб’єктів НЕ належить до центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом?
81. Який з перелічених документів належить до аналітичних документів публічної політики відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність”?
82. До якого виду документів публічної політики відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” належить Антикорупційна стратегія?
83. На якому етапі правотворчої діяльності відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” готується пояснювальна записка до проєкту нормативно-правового акта?
84. Який із перелічених елементів структури нормативно-правового акта повинен бути у будь-якому первинному законі відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність”?
85. До якої з вимог до змісту нормативно-правового акта відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” належить правило про те, що кожна наступна норма права повинна несуперечливо випливати з попередньої?
86. Наявність якого елемента відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” відображається в назві нормативно-правового акта?
87. Який з елементів нормативно-правового акта НЕ може містити норми права відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність”?
88. Яким шляхом згідно із Законом України “Про правотворчу діяльність” відповідним суб’єктом реалізується правотворча ініціатива?
89. Яка з наведених експертиз нормативно-правових актів відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” є обов’язковою?
90. Проведення яких заходів з метою реалізації принципів відкритості та прозорості правотворчої діяльності передбачено Законом України “Про правотворчу діяльність”?
91. Нормативно-правові акти якого виду можуть відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” підписуватися шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису?
92. Як пов’язані між собою терміни “оприлюднення” та “опублікування” нормативно-правового акта у контексті Закону України “Про правотворчу діяльність”?
93. Який із примірників нормативно-правового акта вважається відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” його оригіналом?
94. Де відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” мають розміщуватись консолідовані тексти нормативно-правових актів?
95. Чим за своєю сутністю відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” є включення нормативно-правового акта до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів?
96. На який строк (термін) відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” НЕ допускається зупинення дії структурного елемента нормативно-правового акта?
97. У межах якого етапу правотворчої діяльності відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” здійснюється експертиза підзаконного нормативно-правового акта на предмет його відповідності правилам техніки нормопроєктування?
98. Складовою якої державної політики відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” є державна реєстрація нормативно-правових актів?
99. Які нормативно-правові акти відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” за необхідності можуть вводитись у дію пізніше набуття ними чинності?
100. До якої характеристики дії нормативно-правового акта відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” належить його зворотна дія?
101. Яке рішення відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” може бути прийнято окремим нормативно-правовим актом у разі, якщо при прийнятті відповідного нормативно-правового акта системний перегляд чинного на той час законодавства України НЕ було здійснено?
102. У чому відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” полягає відмінність рішення про втрату чинності підзаконним нормативно-правовим актом від рішення про скасування нормативно-правового акта?
103. Який параметр дії нормативно-правового акта відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” визначається характеристикою територіальної компетенції суб’єкта правотворчої діяльності?
104. Які характеристики нормативно-правового акта використовуються для визначення його дії за колом суб’єктів відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність”?
105. З якою характеристикою правового регулювання відповідно до Закону України “Про правотворчу діяльність” пов’язується категорія “правова прогалина”?
106. Який вид колізій норм права НЕ охоплюється положеннями Закону України “Про правотворчу діяльність”?
107. Які з перелічених суб’єктів Законом України “Про запобігання корупції” прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки надають публічні послуги без статусу державних службовців?
108. На кого НЕ поширюється дія Закону України “Про запобігання корупції”?
109. Щодо яких осіб відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” НЕ встановлено заборони займатися іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту)?
110. Чи може бути помічником судді його рідна сестра, яка проживає в одному з ним населеному пункті, але на окремій житловій площі (так чи ні, і чому саме)?
111. На яких осіб відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” поширюється обмеження спільної роботи близьких осіб?
112. Щодо яких осіб НЕ поширюються обмеження спільної роботи близьких осіб відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
113. Який суб’єкт відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” погоджує довідку за результатами повної перевірки декларації, поданої суддею, моніторингу способу життя судді?
114. Якому з перелічених органів надано право розглядати щорічний звіт Національного агентства з питань запобігання корупції та затверджувати висновок щодо нього?
115. Про які об’єкти нерухомості зазначається при подачі декларації суддею?
116. Які дії та у який строк повинна вчинити особа, на яку поширюються обмеження щодо використання службового становища та щодо одержання подарунків, виявила у своєму службовому приміщенні чи отримала майно, що може бути неправомірною вигодою, або подарунок?
117. До якого органу має звертатись із письмовою заявою суддя для одержання консультації у випадку наявності сумнівів щодо можливості одержання ним подарунка?
118. Чи може за загальним правилом суддя входити (якщо так, то за якої умови) до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку?
119. Помічник судді хоче подарувати судді з яким він працює коштовний подарунок на день народження. Чи може прийняти такий подарунок суддя?
120. Від якої особи допускається одержання державним службовцем на день народження індивідуального подарунка без обмеження його вартості, відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”, і не є порушенням?
121. Чи є порушенням (якщо так, то за яких умов) відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” входження державного службовця до складу редакційної колегії науково-практичного журналу?
122. Яку дію повинен вчинити суддя, якщо він приймає участь у розгляді справи, де стороною є підприємство, що очолюється його батьком?
123. Яка з перелічених дій є передбаченим законом заходом самостійного врегулюванням конфлікту інтересів?
124. Ким та у який спосіб було порушено антикорупційне законодавство при передачі в управління корпоративних прав іншій особі задля запобігання конфлікту інтересів після призначення особи на посаду?
125. Які дії і у який строк вчиняє суб’єкт призначення (керівник державної служби в органі) у разі, якщо відповідними особами НЕ було добровільно усунуто обставини прямого підпорядкування близьких осіб?
126. Секретар судового засідання дізнався про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів. Кого він має повідомити про це не пізніше наступного робочого дня?
127. Протягом якого максимального строку після передачі в управління належних їм підприємств та корпоративних прав особи, які призначені на посаду судді, зобов’язані повідомити про таку передачу НАЗК?
128. Протягом якого строку за загальним правилом після призначення (обрання) на посаду особа, уповноважена на виконання функцій держави, зобов’язана передати в управління іншій особі належні їй підприємства і корпоративні права?
129. Який строк згідно із Законом України “Про запобігання корупції” встановлений для добровільного усунення обставин, що порушують обмеження спільної роботи близьких осіб?
130. Що з наведеного відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” є способом самостійного врегулювання конфлікту інтересів?
131. Які особи НЕ можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам?
132. Які заходи відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” зобов’язані вжити особи, уповноважені на виконання функцій держави з метою запобігання та врегулювання конфлікту інтересів?
133. На чию користь суддя після призначення на посаду НЕ може передати належні йому корпоративні права з метою запобігання конфлікту інтересів?
134. Кого зобов’язаний повідомити державний службовець (головний спеціаліст) апарату обласної державної адміністрації про наявність у нього реального конфлікту інтересів?
135. У якому випадку за загальними правилами можливе переведення особи, уповноваженої на виконання функцій держави, на іншу посаду у зв’язку із наявністю у неї конфлікту інтересів?
136. Який захід відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” належить до зовнішнього врегулювання конфлікту інтересів?
137. Чи може особа після свого звільнення з посади судді представляти інтереси будь-якої особи у справах, в яких іншою стороною є суд, в якому він працював на момент припинення діяльності судді?
138. Які з перелічених осіб зобов’язані щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
139. Суб’єкт декларування, який є членом ОСББ, зніс об’єкт нерухомого майна з подальшим скасуванням його реєстраційного номера. При цьому будівництво нового об’єкта нерухомого майна на місці попереднього НЕ було завершено на кінець звітного періоду. Про які відомості він зобов’язаний зазначити в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
140. Як впливає проведення контролю та перевірки декларацій на проведення досудового розслідування та судового провадження щодо суб’єкта декларування?
141. Стосовно якої особи НЕ проводиться спеціальна перевірка згідно із Законом України “Про запобігання корупції”?
142. Які з перелічених осіб НЕ є суб’єктами первинного фінансового моніторингу?
143. На яких з перелічених осіб поширюються вимоги розділу VII Закону України “Про запобігання корупції” щодо фінансового контролю?
144. Як має реагувати Національне агентство з питань запобігання корупції при виявленні порушень вимог Закону України “Про запобігання корупції” щодо етичної поведінки посадової особи в районній державній адміністрації?
145. Який суб’єкт зобов’язаний проінформувати Національне агентство з питань запобігання корупції у разі виявлення ознак корупційного правопорушення, вчиненого суддею апеляційного суду?
146. Які дії має вчинити Національне агентство з питань запобігання корупції у разі встановлення набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави, необґрунтованих активів?
147. Чи мають місце негативні правові наслідки для особи, якій достроково присвоєно військове чи спеціальне звання без законних чи належно обґрунтованих підстав для цього відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”? Якщо так, то які саме?
148. Якими правами відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” наділено Національне агентство з питань запобігання корупції для виконання своїх повноважень у разі виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією?
149. У який строк особа, призначена на посаду судді, зобов’язана здійснити дії, спрямовані на припинення її підприємницької діяльності?
150. Протягом якого строку Національне агентство з питань запобігання корупції забезпечує оприлюднення відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення?
151. У який строк та за якої умови НАЗК проводить спеціальну перевірку особи, яка претендує на зайняття відповідної посади?
152. Приватному виконавцю А. надійшла пропозиція щодо одержання подарунка у зв’язку зі здійсненням ним професійної діяльності. А. відмовився від пропозиції, але про неї НЕ повідомив. Які правові наслідки дій А.?
153. Як Закон України “Про запобігання корупції” трактує можливість одержання міським головою на робочому місці подарунка у вигляді сувеніру вартістю 1000 грн. від свого заступника, на користь якого ніяких рішень НЕ приймав?
154. Які наслідки має повідомлення особі про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності?
155. Яка максимальна кількість днів передбачена для розгляду повідомлення викривача про порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції” з дня внесення цієї інформації до Єдиного порталу повідомлень викривачів?
156. У разі неподання суб’єктом декларування декларації у встановлений законом строк в який строк декларація повинна бути подана?
157. Перевищення якої суми отриманого доходу, придбаного майна або здійсненого видатку визначається Законом України “Про запобігання корупції” як суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування?
158. Який строк визначено Законом України “Про запобігання корупції” для повідомлення НАЗК суб’єктом декларування про суттєві зміни у його майновому стані?
159. Більше якої суми має бути вартість цінного рухомого майна суб’єкта декларування для обов’язкового декларування?
160. Чи підлягають декларуванню суддею наявні у нього грошові активи (у тому числі готівкові кошти, кошти, розміщені на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, кошти, позичені третім особам) та активи у дорогоцінних (банківських) металах?
161. Чи декларується суддею членство у саморегулівних чи самоврядних професійних об’єднаннях (наприклад, членство у Асоціації суддів певного регіону)?
162. До якої дати щорічно суб’єкти, на яких поширюється дія Закону України “Про запобігання корупції”, зобов’язані подавати декларацію за минулий рік?
163. У який максимальний строк з дня надання згоди проводиться спеціальна перевірка особи, яка претендує на зайняття посади з підвищеним корупційним ризиком?
164. Які відомості підлягають зазначенню у декларації відповідно до вимог Закону України “Про запобігання корупції”?
165. Яка максимальна сукупна вартість (у прожиткових мінімумах, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року) наявних активів у дорогоцінних (банківських) металах НЕ підлягає декларуванню відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
166. Які відомості, що стосуються членів сім’ї суб’єкта декларування, НЕ зазначаються в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
167. Що НЕ вважається доходом у цілях декларування відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
168. Яким чином декларанти зобов’язані повідомити Національне агентство про передачу в управління належних їм підприємств та корпоративних прав?
169. У який строк суб’єкт декларування у разі відкриття членом його сім’ї валютного рахунку в установі банку-нерезидента зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції?
170. Які дії може вчинити суб’єкт декларування у разі самостійного виявлення ним у декларації недостовірних відомостей після спливу терміну для подання виправленої декларації, але до початку проведення НАЗК повної перевірки цієї декларації?
171. Чи повинні (якщо так, то в який строк) суб’єкти декларування, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, подавати декларації відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
172. Чи повинні (якщо так, то в який строк) суб’єкти декларування, які є полоненими, подавати декларації відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
173. Що з наведеного НЕ є об’єктом декларування відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”?
174. Яким строком обмежене право суб’єкта декларування після подання декларації подати виправлену декларацію?
175. Пред’явлення якого позову, в разі вчинення корупційного правопорушення, Не відноситься до повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції?
176. Що з переліченого є наслідком набрання законної сили рішенням суду про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави стосовно особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
177. Який з перелічених заходів проводиться за поданням спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції у відповідному суді, де працює особа, яка вчинила корупційне правопорушення, з метою виявлення причин та умов, які сприяли вчиненню пов’язаного з корупцією правопорушення?
178. Обмеженням волі на який строк карається умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
179. Якій вид відповідальності може бути застосований до особи, яка вчинила корупційне правопорушення, якщо судом НЕ накладено на неї стягнення у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, пов’язаними з виконанням функцій держави?
180. Яким правопорушенням є подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму 200 прожиткових мінімумів для працездатних осіб?
181. До якого виду юридичної відповідальності може бути притягнений суддя за несвоєчасне повідомлення Ради суддів України про конфлікт інтересів, який НЕ може бути врегульований у процесуальний спосіб?
182. Протягом якого строку Національне агентство з питань запобігання корупції забезпечує оприлюднення відомостей з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення?
183. Яким видом правопорушення є одержання службовою особою юридичної особи приватного права неправомірної вигоди для третьої особи за вчинення дій з використанням наданих їй повноважень в інтересах третьої особи?
184. Як кваліфікуватимуться дії поліцейського, який за непритягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху запропонував водію надати йому (поліцейському) винагороду у розмірі 500 грн, яку у подальшому отримав на місці вчинення порушення?
185. До якої відповідальності та за які дії підлягає притягненню поліцейський у разі одержання ним від продавця тютюнових виробів незаконної винагороди в сумі 2000 грн за нескладання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення у вигляді порушення правил торгівлі тютюновими виробами (ст. 156 КУпАП)?
186. Чинні міжнародні договори, стають частиною національного законодавства України внаслідок згоди на їх обов’язковість відповідного суб’єкту владних повноважень, якого саме?
187. Хто уповноважений надавати висновки про відповідність Конституції України чинних міжнародних договорів України?
188. Що з переліченого НЕ належить до процедури укладення міжнародного договору?
189. Яку назву має одностороння письмова заява держави, зроблена при укладенні міжнародного договору, якою висловлюється бажання виключити або змінити юридичну дію певних положень договору щодо їхнього застосування до неї?
190. Чим за своїм змістом є депозитарій міжнародного договору?
191. Що означає термін “припинення дії” міжнародного договору у світлі розуміння Закону України “Про міжнародні договори України”?
192. Хто з перелічених суб’єктів владних повноважень НЕ має повноважень вести переговори та підписувати міжнародні договори України без спеціальних повноважень?
193. Що унормовує Додаток до Віденської конвенції про право міжнародних договорів?
194. Пропозиції про укладення міжнародних договорів України подаються після проведення правової експертизи щодо відповідності проекту міжнародного договору Конституції та законам України. Хто уповноважений проводити таку експертизу?
195. Який орган приймає рішення про проведення переговорів і підписання міжнародних договорів від імені Уряду України?
196. Ким встановлюється порядок, у якому надаються повноваження на ведення переговорів і підписання міжвідомчих міжнародних договорів України?
197. Яка з перелічених посадових осіб підписує ратифікаційну грамоту, якщо міжнародним договором передбачено обмін такими грамотами?
198. Яке рішення приймає Президент України після розгляду пропозицій щодо ратифікації міжнародного договору України?
199. Який орган здійснює обмін ратифікаційними грамотами і передачу грамот про ратифікацію міжнародних договорів України на зберігання депозитаріям?
200. Який суб’єкт владних повноважень затверджує міжнародні договори, які укладаються від імені України?
201. Який державний орган подає пропозиції про затвердження міжнародних договорів України?
202. У якій формі відповідним суб’єктом владних повноважень приймаються рішення про приєднання України до міжнародних договорів, які укладаються від імені Уряду України та не потребують ратифікації?
203. Який державний орган встановлює порядок прийняття рішень про приєднання України до міжвідомчих договорів?
204. У якому нормативно-правовому акті унормовано порядок набуття чинності для України міжнародних договорів після надання нею згоди на їх обов’язковість?
205. Який державний орган здійснює загальний нагляд за виконанням міжнародних договорів України?
206. Яким чином Міністерство закордонних справ України реагує в разі порушення зобов’язань за міжнародним договором України іншими його сторонами?
207. Що може бути наслідком суттєвого порушення іншими сторонами міжнародного договору України іншими його сторонами?
208. Яке рішення має ухвалити апеляційний суд за наслідком розгляду апеляційної скарги позивача – громадянина Республіки Сінгапур – на рішення місцевого господарського суду з тих мотивів, що суд безпідставно відмовився врахувати положення чинного для України Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права 1966 року, оскільки Республіка Сінгапур не є учасницею згаданого міжнародного договору?
209. Положеннями багатостороннього міжнародного договору А. передбачено, що він набирає силу з моменту його підписання більш як 10-ма державами. 01.10.2022 Договір підписало 10 держав, однак станом на 01.01.2024 три держави вийшли з договору, і число учасників скоротилося до 7. Положення договору це питання не регулюють. Які правові наслідки щодо цього договору передбачені Віденською конвенцією про право міжнародних договорів?
210. Яким чином здійснюється оприлюднення міжнародних договорів України?
211. Який державний орган здійснює офіційний переклад міжнародного договору України на українську мову?
212. У якому державному органі реєструються чинні міжнародні договори України?
213. У якій міжнародній установі реєструються міжнародні договори України за поданням Міністерства закордонних справ України?
214. Яка із перелічених угод може вважатися міжнародним договором у розумінні Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року?
215. Кого має повідомити Міністерство закордонних справ України у випадку припинення або зупинення дії міжнародного договору України?
216. На яке коло осіб поширюються гарантії, передбачені ст. 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
217. На захист якого з перелічених прав спрямовані приписи ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
218. Яке з наведених прав та основоположних свобод захищає стаття 10 ЄКПЛ?
219. Щодо яких осіб згідно зі ст. 11 ЄКПЛ держава-учасниця може запроваджувати законні обмеження реалізації передбаченого в ній права на свободу мирних зібрань та свободу об’єднань?
220. Яка норма Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод безпосередньо забезпечує захист прав юридичних осіб на майно?
221. У чому полягає субсидіарна роль Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
222. Яке з перелічених прав і свобод, встановлених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, НЕ підлягає жодним обмеженням і НЕ допускає жодних винятків?
223. Що з переліченого НЕ є “майном” у розумінні статті 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
224. Що з переліченого належить до сфери дії статті 3 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
225. Відповідно до якого принципу Високі Договірні Сторони Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод несуть основну відповідальність за захист прав і свобод?
226. Які з наведених суб’єктів можуть бути відповідачами у Європейському суді з прав людини?
227. У якому з наведених випадків держава, громадянин якої є заявником до ЄСПЛ, залучається як третя особа під час розгляду справи Великою Палатою Європейського суду з прав людини?
228. Яку сатисфакцію надає Європейський суд з прав людини своїм рішенням потерпілій стороні, якщо Суд визнає факт порушення Конвенції і якщо внутрішнє право Високої Договірної Сторони передбачає лише часткове відшкодування?
229. ЄСПЛ може брати справу до розгляду лише після того, як було вичерпано всі національні засоби правового захисту, згідно із загальновизнаними принципами міжнародного права (ч. 1 ст. 35 ЄКПЛ). Яким чином згідно з позицією ЄСПЛ, висловленій у рішенні “”Совтрансавто-Холдинг” проти України” має бути застосовано це правило?
230. Що з наведеного охоплює категорія “практика Європейського суду з прав людини”?
231. Як слід розуміти у світлі сучасних умов та ідей, що переважають у демократичних державах, що Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод є “живим інструментом”?
232. У якому з наведених випадків відсутнє порушення презумпції невинуватості відповідно до сталої практики Європейського суду з прав людини?
233. Що з наведеного Європейський суд з прав людини вважає суттю Конвенції про захист прав та основоположних свобод?
234. Використання яких додаткових засобів тлумачення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод може використовуватися Європейським суд з прав людини?
235. Що з переліченого враховує Європейський суд з прав людини у випадках, коли значення термінів і понять у тексті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод відмінні від елементів міжнародного права, тлумачення цих елементів компетентними органами, а також практики європейських держав?
236. Який з наведених недоліків індивідуальної заяви, поданої до Європейського суду з прав людини в порядку ст. 34 ЄКПЛ та за яких умов НЕ перешкоджає її прийняттю Європейським судом з прав людини?
237. Яке базове право гарантує стаття 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
238. Права кого з перелічених осіб НЕ гарантує стаття 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (умови прийнятності заяв)?
239. ЄСПЛ може брати справу до розгляду лише після того, як було вичерпано всі національні засоби правового захисту. Які саме засоби мають передувати зверненню до ЄСПЛ у розуміння пункту 1 статті 35 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
240. Впродовж якого строку від дати постановлення остаточного рішення національного суду, яке завершує національне судове провадження Європейський суд з прав людини може брати справу до розгляду?
241. Яка з наведених юридичних осіб НЕ може бути заявником до ЄСПЛ за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
242. Що з переліченого НЕ належить до базових умов прийнятності заяв до розгляду Європейським судом з прав людини?
243. Якому з перелічених критеріїв повинен відповідати заявник, який звертається до Європейського суду з прав людини?
244. На якій з перелічених стадій провадження у справі Європейський суд з прав людини може відхилити будь-яку заяву, яку він вважає неприйнятною згідно зі ст. 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
245. Яка з наведених осіб (установ) відповідно до ст. 34 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод може виступати суб’єктом подання індивідуальної заяви до Європейського суду з прав людини?
246. Втручання держави в яке з гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод прав чи свобод може бути виправдане необхідністю забезпечення економічного добробуту держави-учасниці Конвенції?
247. Чи може держава відповідно до ст. 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод обмежувати свободу сповідувати релігію або переконання з метою захисту авторитету та безсторонності суду?
248. Що з наведеного є складовими права на повагу до приватного і сімейного життя згідно з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод?
249. За якої умови арешт особи, підозрюваної у вчиненні злочину, відповідатиме вимогам ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
250. Що згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини НЕ є складовою позитивного зобов’язання держави із забезпечення заборони катування?
251. Що з наведеного є одним з обов’язків держав, які підписали Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод?
252. Концепцію яких зобов’язань відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод необхідно враховувати при розгляді спору між батьками щодо спілкування з дитиною, розкритих у п. 78 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Мамчур проти України”?
253. Яку мету переслідують сформульовані в рішенні Європейського суду з прав людини у справі “Заїченко проти України” № 2 вимоги до національного законодавства?
254. У чому, згідно з п. 161 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Бурля та інші проти України”, може полягати позитивний обов’язок держави захищати фізичну недоторканість особи?
255. Що є обов’язком національних судів згідно з п. 28 рішення Європейського суду з прав людини в рішенні у справі “Шульга проти України”?
256. Який із наведених критеріїв враховується для тлумачення поняття “цивільні права та обов’язки” у розумінні пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
257. На які з перелічених проваджень НЕ поширюється дія пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
258. У чому полягає правило застосування суб’єктивного критерію оцінки особистої безсторонності суду згідно з п. 50 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Білуха проти України”?
259. Які категорії спорів (за загальним правилом) згідно з прецедентною практикою Європейського суду з прав людини охоплюються сферою дії ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
260. Що з переліченого характеризує вимогу якості закону в контексті практики Європейського суду з прав людини відповідно до п.43 рішення у справі “Кривіцька і Кривіцький проти України”?
261. Які процесуальні наслідки може мати визнання тісного зв’язку між незалежністю та об’єктивною безсторонністю згідно з п. 107 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Олександр Волков проти України”?
262. На яку з наведених умов незастосовності статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод до спорів державних службовців з державою звернуто увагу в п. 62 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Вільхо Ескелінен та інші проти Фінляндії”?
263. Що з наведеного відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, викладеній у п. 66 рішення у справі “Смірнова проти України” характеризує розумний строк судового провадження?
264. Що, окрім права ініціювати провадження, є складовою права на доступ до суду згідно з п. 50 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Чуйкіна проти України”?
265. Який з елементів права на справедливий суд охоплюється сферою застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
266. На які з перелічених проваджень НЕ поширюється дія пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
267. Що з наведеного є метою правила щодо необхідності вичерпання всіх національних засобів до звернення до ЄСПЛ?
268. Якій вимозі має відповідати закон згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини стосовно пункту 2 статті 8 “Право на повагу до приватного і сімейного життя” Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, викладеній у п.28 рішення у справі “Раду проти Молдови”?
269. Що з наведеного НЕ є елементом судового розгляду відповідно до вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
270. Яку оцінку вимогам про відшкодування судових витрат Європейський суд з прав людини надав у рішенні “Шульга проти України”?
271. За якої умови Європейський суд з прав людини може виправляти фактичні чи юридичні помилки національних судів згідно з п. 61 його рішення у справі “Бочан проти України” № 2?
272. У чому саме Європейський суд з прав людини визнав порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у справі “Церква села Сосулівка проти України”?
273. Чи можна вважати, що була дотримана справедлива рівновага між загальними інтересами суспільства та правами конкретної особи зі скасуванням постанови про присудження компенсації під час проведення конфіскації за порушення митних правил у заявника автомобіля, використовуваного ним за довіреністю за змістом пп.45-47 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Христов проти України”?
274. Що саме означає відповідно до п.34 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Христов проти України” повага до принципу res judicata?
275. Який із критеріїв, перелічених у п.61 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Білуха проти України” НЕ відноситься до тривалості розгляду справи?
276. Який критерій НЕ передбачений п. 43 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Мирський проти України” для використання при оцінці необхідного “у демократичному суспільстві” втручання у право на свободу вираження поглядів?
277. Користування якими правами та свободами має бути забезпечено державою відповідно до ст. 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод без дискримінації за будь-якою із визначених Конвенцією захищених ознак?
278. Який метод використовує Європейський суд з прав людини при застосуванні статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (заборона дискримінації) при розгляді індивідуальних заяв?
279. Протокол № 12 до ЄКПЛ забороняє дискримінацію у “здійсненні будь-якого права” і має ширшу cферу застосування, ніж ст. 14 Конвенції. Що НЕ враховує ЄСПЛ при розгляді скарг на дискримінацію у контексті Протоколу № 12 до ЄКПЛ?
280. Яка стаття Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує рівність у користування правами і свободами, що передбачені Конвенцією?
281. Який з Протоколів до ЄКПЛ запроваджує загальну заборону дискримінації у здійсненні будь-якого передбаченого законом права та має більш широку сферу застосування ніж ст. 14 ЄКПЛ (заборона дискримінації)?
282. Що з наведеного є видом втручання у права, що охоплюються статтею 8 “Право на повагу до приватного і сімейного життя” Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі “Волохи проти України”?
283. У наданні яких послуг має полягати обов’язок держави дбати про фізичний добробут осіб, яких позбавлено свободи згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі “Маленко проти України”?
284. Які дії органів влади були кваліфіковані Європейським судом з прав людини як порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у рішенні у справі “Котій проти України”?
285. Які висловлювання не захищаються ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод згідно з п. 136 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Делфі АС проти Естонії”?
286. Під сферу застосування якої зі статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод підпадає ситуація, у якій представниками пенітенціарних закладів на підставі внутрішньої інструкції здійснюється перегляд кореспонденції ув’язнених?
287. Яке право, закріплене в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, може бути підданим легітимним обмеженням задля забезпечення охорони публічного порядку?
288. Яке з перелічених прав і свобод, закріплене Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, НЕ підлягає жодним обмеженням без жодних винятків?
289. Відповідно до ст. 8 ЄКПЛ кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя. У якому з наведених випадків втручання органів державної влади у приватне і сімейне життя є легітимним?
290. Від якого зобов’язання, передбаченого Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод держава не може відступати під час війни?
291. У якому випадку обмеження права вільно пересуватися та обирати місце проживання відповідатиме вимогам ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?
292. У якому випадку Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод допускає можливість обмеження державою реалізації свободи думки, совісті і релігії?
293. Згідно зі статтею 15 ЄКПЛ під час війни урядам держав-учасниць надано можливість у тимчасовий, обмежений і контрольований спосіб відступити від певних зобов’язань забезпечення прав за Конвенцією. Від захисту яких прав може відступити держава під час війни?
294. Згідно зі статтею 15 ЄКПЛ, держава може вживати під час війни заходів, що відступають від її зобов’язань за Конвенцією. У яких межах може бути застосоване таке відступлення?
295. Кого має інформувати держава (Висока Договірна Сторона за Конвенцією), яка під час війни вживає заходів, що відступають від її зобов’язань за Конвенцією?
296. Від якої статті Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод держава не може відступити у жодному випадку?
297. Як має діяти суд країни-члена ЄС, якщо правова позиція вищого за рівнем національного суду не відповідає законодавству ЄС?
298. Чи може бути суддя притягнений до дисциплінарної відповідальності на тій підставі, що застосував право ЄС у тлумаченні Суду ЄС та відступив від прецедентного права конституційного суду відповідної держави-члена?
299. Суддя суду якого рівня має право звернутися до суду Європейського Союзу за попереднім рішенням, якщо вважає, що з цього питання воно є необхідним?
300. Чи потребує для застосування судами України Регламенту Європейського Парламенту і Європейської Ради про захист фізичних осіб у зв’язку з опрацюванням персональних даних прийняття національних імплементаційних заходів?
301. Які суди на даний час функціонують в судовій системі Європейського Союзу?
302. Заявник в основному провадженні звернувся до органів влади міста із заявою про видачу нового посвідчення особи, вимагаючи, щоб воно не містило його відбитків пальців. Чи є внесення відбитків двох пальців до документа порушенням прав, передбачених ст.ст. 7 та 8 Хартії прав ЄС?
303. Чи відповідає праву ЄС законодавство держави-члена ЄС щодо компенсації жертвам насильницьких злочинів, при якому право батьків загиблого на компенсацію зумовлюється відсутністю іншого з подружжя загиблого та дітей, а право братів та сестер – відсутністю батьків?
304. Чи перешкоджає принцип “незалежності судової влади” права ЄС законодавчій та виконавчій гілці влади зменшити оплату праці судді?
305. Яке рішення може ухвалити Суд Європейського Союзу, якщо визнає, що відповідна держава-член не виконала його рішення?
306. Хто з суддів місцевого суду виконує адміністративні повноваження голови цього суду у разі його відсутності за умови, що у суді немає заступника голови суду?
307. З якого часу суд, що ліквідується, припиняє здійснення правосуддя у разі утворення нового суду, який забезпечує здійснення правосуддя на цій території?
308. Як називається принцип, відповідно до якого суддя повинен здійснювати свою судову функцію незалежно, без спонукання, тиску, загроз чи втручання, прямого чи опосередкованого, що здійснюється з будь-якої сторони та з будь-якою метою?
309. Як називається принцип, відповідно до якого суддя має усвідомлювати і уявляти собі різнорідність суспільства та різницю, що випливає з багатьох джерел, включаючи расову належність, колір шкіри, стать, релігію, національне походження?
310. Який принцип гарантується забороною будь-якого втручання у здійснення правосуддя?
311. Яка засада судочинства гарантується тим, що розгляд справи в суді закінчується ухваленням рішення іменем України?
312. Яким принципом обумовлена можливість звернення до суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України?
313. Розглядаючи справу, суд у своєму рішенні послався на практику Європейського суду з прав людини. Чи відповідають такі дії засаді верховенства права?
314. Змістом якого принципу адміністративного процесу є положення про те, що суди використовують державну мову та гарантують право учасників судового процесу на використання в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України?
315. Яке із зазначених тверджень розкриває зміст засади публічності кримінального провадження відповідно до Кримінального процесуального кодексу України?
316. Відповідно до якої засади кримінального провадження прокурор, слідчий зобов’язанні розпочати досудове розслідування у разі надходження заяви та вжити всіх заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила?
317. Зміст якого принципу кримінального провадження розкриває положення про те, що вирок та ухвала суду, що набрали законної сили є обов’язковими і підлягають безумовному виконанню на всій території України?
318. Яку засаду кримінального процесу розкриває положення, що ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді інформації про дату, час і місце судового розгляду та про ухвалені в ньому судові рішення, крім випадків, установлених законом?
319. За яким принципом здійснюється визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної цивільної справи Єдиною судовою інформаційно-комунікаційною системою під час реєстрації відповідних документів?
320. Змістом якого принципу є положення про те, що ніхто НЕ може бути позбавлений права на інформацію про час і місце розгляду своєї справи в цивільному процесі?
321. Змістом якого принципу є положення про те, що суд визначає в межах, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, порядок здійснення провадження у справі, враховуючи завдання цивільного судочинства та забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами?
322. Елементом якого принципу згідно із Цивільним процесуальним кодексом України є положення про те, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов’язків, передбачених законом?
323. Реалізацією якої засади судочинства є те, що суддя розглядає справи, одержані згідно з порядком розподілу судових справ, установленим відповідно до закону?
324. Відповідно до якої засади судочинства, втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом?
325. Яка засада судочинства передбачає, що додатковим способом інформування про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову може бути надання інформації з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі з використанням мобільного застосунку “Порталу Дія”?
326. Яка засада судочинства передбачає, що судові рішення НЕ можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування?
327. За якими принципами, закріпленими Законом України “Про судоустрій і статус суддів”, будується система судоустрою?
328. Чим з переліченого забезпечується принцип єдності судоустрою?
329. Що з переліченого належить до повноважень секретаря судової палати апеляційного суду відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
330. Який з перерахованих судів визначений як вищий спеціалізований Законом України “Про судоустрій і статус суддів”?
331. Консультативний висновок якого органу ураховується Вищою радою правосуддя при визначенні кількості суддів в апеляційній палаті вищого спеціалізованого суду у межах загальної кількості суддів вищого спеціалізованого суду відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
332. З яким суб’єктом проводяться консультації щодо проекту закону про утворення, реорганізацію чи ліквідацію суду?
333. Скільки разів поспіль обраний суддя у відповідному суді може обіймати адміністративну посаду?
334. Яким нормативно-правовим актом унормовано правовий статус працівників апарату суду?
335. У який спосіб може бути забезпечено єдність судової системи?
336. З ким Президент України проводить консультації щодо проекту закону про утворення, реорганізацію чи ліквідацію суду?
337. На розгляді яких категорій справ спеціалізуються суди відповідно до ЗУ “Про судоустрій і статус суддів”?
338. Судова юрисдикція – це інститут права, який покликаний розмежувати компетенцію як різних ланок судової системи, так і різних видів судочинства. Який орган забезпечує правову визначеність та єдність підходів до визначення юрисдикції спорів?
339. Який суд уповноважений розглядати спір за позовом особи про поновлення на посаді спеціаліста в органі місцевого самоврядування, яка була прийнята за строковим трудовим договором?
340. Що із зазначеного належить до компетенції Верховного Суду відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
341. Що із зазначеного належить до процесуальної компетенції Верховного Суду відповідно до положень Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
342. Суб’єкт владних повноважень на виконання управлінських функцій з контролю за технічним станом, використанням, утриманням і схоронністю об’єктів житлового фонду будь-якої форми власності звернувся до суду з позовом про зобов’язання демонтувати розширену частину балкона. За правилами якого судочинства має розглядатися такий спір?
343. На яке коло осіб поширюється дія принципу обов’язковості судових рішень в цивільному процесі?
344. За якої умови вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень розглядаються адміністративними судами?
345. Який критерій покладено в основу розмежування юрисдикції між господарським і цивільним судочинством у спорі органу місцевого самоврядування як власника земельної ділянки, щодо захисту майнового права на неї?
346. Який критерій має враховувати суд, відмежовуючи справу цивільної юрисдикції від адміністративної за умови, що позов заявлений до суб’єкта владних повноважень?
347. Що з перерахованого НЕ є критерієм розмежування судових юрисдикцій?
348. За правилами якої юрисдикції належить розглядати спори про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки, яка є членом сім’ї померлого військовослужбовця, без реєстрації шлюбу, з метою звернення до відповідних органів за призначенням одноразової грошової допомоги?
349. Хто з перерахованих суб’єктів НЕ може приймати рішення, яке скасовує або зупиняє дію рішення місцевого суду?
350. Суди якої юрисдикції уповноважені розглядати спори, які у широкому розумінні є трудовими?
351. У порядку якого судочинства розглядається спір про оскарження відмови відповідного органу у встановленні юридичного факту, що має встановлюватися в позасудовому порядку?
352. За загальним правилом критеріями належності спору до цивільного чи адміністративного є: суб’єктний склад правовідносин, об’єкт судового захисту, характер спірних правовідносин, зв’язок вимог (основна та похідна). Який (які) із наведених критеріїв є вирішальним (вирішальними)?
353. Чи можуть розглядатися в адміністративному судочинстві і за яких умов справи непозовного провадження (наказне, окреме)?
354. Як у КАС України визначається спір на який поширюється юрисдикція адміністративних судів?
355. Які з наведених у переліку справ, відповідно до принципу розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, визначені такими, що розглядаються місцевими загальними судами як адміністративними?
356. Які з наведених справ, відповідно до принципу розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, НЕ підсудні окружним адміністративним судам?
357. Який з наведених критеріїв НЕ належить до таких, що визначають юрисдикційність спорів?
358. Завданням якого судочинства є захист прав та інтересів члена територіальної громади від порушень з боку суб’єкта владних повноважень, якщо ці порушення полягають у перевищенні повноважень, недотриманні процедури та порядку прийняття рішення?
359. Який суд має розглядати спір щодо оскарження рішення уповноважених органів акціонерного товариства про відсторонення від виконання повноважень директора цього товариства?
360. До якого виду належить спір щодо оскарження рішення уповноважених органів товариства про звільнення особи з посади генерального директора та за правилами якого судочинства він має розглядатися?
361. За правилами якого судочинства підлягають розгляду позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір?
362. Яка засада є складовою права на справедливий суд (ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод), що забезпечується чітким розмежуванням критеріїв належності тих чи інших справ до юрисдикції суду в порядку цивільного, адміністративного чи господарського судочинства?
363. До якого суду має бути поданий позов міської ради, яка виконує функцію у сфері благоустрою (зокрема, відновлення благоустрою шляхом демонтажу елементів благоустрою), до юридичної особи про зобов’язання демонтувати самочинно встановлені стаціонарні тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності?
364. Завданням та метою положень якої норми Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є дотримання судами усіх правил юрисдикції та підсудності?
365. Ким визначається кількість слідчих суддів у місцевих судах?
366. Яким має бути стаж кандидата на посаду судді Верховного Суду, який має науковий ступінь у сфері права та стаж наукової роботи у сфері права?
367. Який мінімальний стаж професійної діяльності у сфері права повинна мати особа для зайняття посади помічника судді Верховного Суду?
368. Суддя має розглянути кримінальне провадження у розумні строки. Які строки у розумінні кримінального процесуального права є розумними?
369. Відповідно до якого принципу суддя вживає розумні заходи для збереження та розширення своїх знань, удосконалення практичного досвіду та особистих якостей, необхідних для належного виконання ним своїх обов’язків?
370. Відповідно до якого принципу суддя підтримує порядок та дотримується етикету в процесі всіх судових розглядів та поводить себе терпляче, гідно та ввічливо по відношенню до сторін судового засідання, присяжних, свідків відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
371. Які права має суддя відповідно до Бангалорського принципу дотримання етичних норм за умови належного виконання своїх обов’язків?
372. На що з переліченого має право суддя, який належно виконує свої обов’язки, згідно з принципом дотримання етичних норм?
373. Яке право має суддя відповідно до принципу дотримання етичних норм крім виконання своїх обов’язків?
374. Що НЕ є обов’язком судді відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
375. Які дії зобов’язаний вчиняти суддя відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
376. Що з переліченого є правом судді відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
377. У якому випадку суддя НЕ може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу)?
378. Який статус мають судді в Україні відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
379. Загальним положенням статусу судді є його незалежність. У який спосіб забезпечується незалежність судді?
380. Який статус має присяжний відповідно до ЗУ “Про судоустрій і статус суддів”?
381. За яких умов може брати участь у конкурсі на зайняття посади судді особа, яку раніше було звільнено з посади судді за вчинення істотного дисциплінарного проступку?
382. Що із зазначеного належить до завдань суду відповідно до ЗУ “Про судоустрій і статус суддів”?
383. Через кого народ бере участь у здійсненні правосуддя?
384. Який орган встановлює порушення суддею обов’язку підтвердити законність джерела походження майна в межах дисциплінарного провадження щодо суддів?
385. Який орган встановлює порушення суддею обов’язку підтвердити законність джерела походження майна в межах кваліфікаційного оцінювання судді?
386. Які умови дозволяють проводити збори суддів дистанційно, у режимі відеоконференції?
387. Присутність на зборах скількох суддів відповідного суду забезпечує їх повноважність?
388. Який орган визначає порядок скликання і проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів?
389. Які повноваження із зазначених мають збори суддів відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
390. Що із зазначеного належить до повноважень зборів суддів відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
391. Які рішення із зазначених повноважні приймати збори суддів відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
392. Збори суддів – зібрання суддів відповідного суду, на якому вони обговорюють питання внутрішньої діяльності цього суду. Що із зазначеного може бути предметом такого обговорення і постановлення рішення?
393. Якій із зазначених вимог щодо стажу/досвіду має відповідати кандидат на посаду судді апеляційного суду?
394. Що із зазначеного обов’язково має подати до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для участі в доборі на посаду судді особа, яка виявила намір стати суддею?
395. Що є процесуальною підставою для допуску до складання кваліфікаційного іспиту?
396. Чим за своїм правовим змістом є затвердження рейтингу кандидатів на посаду судді відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
397. Який орган ухвалює рішення про дострокове закінчення відрядження судді?
398. Що з переліченого є однією з підстав припинення відставки судді?
399. Ким затверджується Кодекс суддівської етики?
400. Де зберігається інформація отримана за результатами моніторингу способу життя судді?
401. Яким міжнародним актом передбачено, що закон про статус суддів має на меті забезпечення компетентності, незалежності та неупередженості, яких кожна особа цілком законно очікує від судів та від кожного судді, якому довірено захист її прав?
402. Яким міжнародним актом передбачено, що під час виконання своїх обов’язків суддя повинен виявляти повагу до особи та пильно стежити за підтриманням високого рівня компетентності, якого вимагає винесення рішень у справах, рішень, від яких залежить гарантія захисту прав людини, та за дотриманням таємниці інформації?
403. Яким нормативно-правовим актом визначається порядок дострокового припинення повноважень Голови Верховного Суду внаслідок висловлення йому недовіри Пленумом Верховного Суду?
404. Який максимальний строк визначено Законом України “Про судоустрій та статус суддів” для забезпечення підготовки і проведення Організаційним комітетом (з дня його створення) Пленуму Верховного Суду з питання щодо висловлення недовіри Голові Верховного Суду?
405. Який громадянин НЕ може претендувати на посаду судді?
406. На який максимальний строк (загальний строк) суддю може бути відряджено до іншого суду?
407. Що із зазначеного НЕ належить до процедури добору та призначення на посаду судді місцевого суду відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
408. Коли завершується прийняття заяв та документів кандидатів для участі в доборі на посаду судді?
409. Що ухвалює Вища кваліфікаційна комісія суддів України у разі НЕдопуску особи до добору кандидатів на посаду судді?
410. Протягом якого терміну Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднює програму кваліфікаційного іспиту та перелік питань тестування (крім тестування щодо когнітивних здібностей) на своєму офіційному вебсайті?
411. Який розмір вихідної допомоги підлягає виплаті судді, який вийшов у відставку?
412. Протягом якого строку кандидат на посаду судді, зарахований до резерву, може брати участь у конкурсах на зайняття вакантної посади судді?
413. Що із зазначеного подає до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України кандидат на посаду судді, аби отримати допуск до проходження кваліфікаційного оцінювання для участі в конкурсі на зайняття вакантної посади судді апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду або судді Верховного Суду?
414. Яким може бути рішення Вищої ради правосуддя за наслідком розгляду внесеної Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рекомендації про призначення кандидата на посаду судді?
415. Що із зазначеного є підставою для звільнення судді з посади відповідно до положень Конституції України?
416. За якої підстави можливе звільнення судді з посади відповідно до норм Конституції України?
417. Що з переліченого є унормованою Конституцією України підставою для припинення повноважень судді?
418. Що із зазначеного є підставою для звільнення судді?
419. Який орган уповноважений встановлювати факти, що свідчать про вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді?
420. Протягом якого строку за загальними правилом Вища рада правосуддя має ухвалити рішення про звільнення судді після подання ним заяви про відставку або звільнення з посади за власним бажанням?
421. Які органи негайно зобов’язаний повідомити суд, що ухвалив рішення про визнання активів судді або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави?
422. На якій підставі суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження?
423. Що є підставою притягнення судді до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження, відповідно до приписів Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
424. За яких підстав суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження?
425. Що із зазначеного може слугувати підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження?
426. Який орган затверджує та розміщує на офіційному вебпорталі судової влади зразок дисциплінарної скарги?
427. Який вид дисциплінарного стягнення може бути застосовано до судді?
428. Який основний принцип ураховується Вищою радою правосуддя при застосовані дисциплінарного стягнення до судді?
429. Який факт може бути визнано істотним дисциплінарним проступком або грубим нехтуванням обов’язками судді, що є несумісним зі статусом судді або виявляє його невідповідність займаній посаді?
430. За яких умов суддю після накладення дисциплінарного стягнення вважають таким, що НЕ має дисциплінарного стягнення?
431. За якої умови суддя вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення?
432. Дисциплінарне провадження щодо суддів включає у себе попередню перевірку дисциплінарної скарги. Хто здійснює таку перевірку?
433. Що із зазначеного НЕ належить до процедури дисциплінарного провадження стосовно судді?
434. Які дисциплінарні провадження здійснюються у першочерговому порядку?
435. Які повноваження має дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя в процесі попередньої перевірки відповідної дисциплінарної скарги?
436. Які повноваження дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя у процесі попередньої перевірки відповідної дисциплінарної скарги унормовує Закон України “Про Вищу раду правосуддя”?
437. Що із зазначеного НЕ є підставою залишити дисциплінарну скаргу без розгляду й повернути скаржнику?
438. Що зобов’язаний підготувати дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя за результатами справи?
439. У якому разі має бути відмовлено у відкритті дисциплінарної справи щодо судді?
440. Чи підлягає оскарженню рішення ухвалене Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя про відмову у відкритті дисциплінарної справи?
441. У якому випадку розгляд дисциплінарної справи відбувається у закритому засіданні Дисциплінарної палати?
442. Які відомості НЕ є обов’язковими у рішенні Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя ухваленому за результатами розгляду дисциплінарної справи?
443. Що із зазначеного обов’язково повинно містити рішення у дисциплінарній справі щодо судді, ухвалене Дисциплінарною палатою?
444. За наявності яких підстав скарга на рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя залишається без розгляду і повертається особі, яка її подала?
445. Які повноваження має Вища рада правосуддя за результатами розгляду скарги на рішення Дисциплінарної палати?
446. Що із зазначеного належить до повноважень Вищої ради правосуддя за результатами розгляду скарги на рішення Дисциплінарної палати?
447. Хто має безумовне право оскаржити рішення Дисциплінарної палати у дисциплінарній справі до Вищої ради правосуддя?
448. До якого органу подається скарга на рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя?
449. Не пізніше якого строку копія рішення про відкриття або відмову у відкритті дисциплінарної справи надсилається судді, щодо якого подано дисциплінарну скаргу, та особі, яка подала дисциплінарну скаргу?
450. Протягом якого строку дисциплінарний інспектор – доповідач, який готує висновок, передає його для розгляду Дисциплінарною палатою, а також повідомляє судді та скаржнику про наявність проекту такого висновку?
451. Вирішення яких питань відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” є завданням суддівського самоврядування?
452. Яка організаційна форма суддівського самоврядування визначена Законом України “Про судоустрій і статус суддів”?
453. Через який з перелічених органів здійснюється суддівське самоврядування в Україні?
454. Хто НЕ може бути обраний делегатом на спільні збори суддів місцевих загальних судів?
455. Які права та обов’язки має з’їзд суддів України відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
456. Які компетенції має з’їзд суддів України відповідно до норм Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
457. Що належить до повноважень з’їзду суддів України відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”?
458. Скількох делегатів на з’їзд суддів України обирають в суді, де працює менше двадцяти суддів?
459. Який орган забезпечує здійснення роботи з’їзду суддів України, спільних зборів суддів місцевих загальних судів, діяльності Ради суддів України?
460. Який із перелічених суб’єктів діє як виконавчий орган з’їзду суддів України?
461. Яким нормативно-правовим актом передбачено, що суддя повинен виконувати свої професійні обов’язки незалежно, виходячи виключно з фактів, установлених на підставі власної оцінки доказів, розуміння закону, верховенства права, що є гарантією справедливого розгляду справи в суді?
462. Реалізацією дії якого принципу згідно з Кодексом суддівської етики є незалежність судді під час здійснення правосуддя?
463. Чого під час здійснення правосуддя НЕ повинен допускати суддя щодо людини за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного та соціального походження, майнового стану, стану здоров’я, місця проживання, мовних та інших ознак?
464. Що із зазначеного належить до вимог виконання суддею професійних обов’язків згідно з Кодексом суддівської етики?
465. Яку можливість надає суддя засобам масової інформації у визначеному законом порядку?
466. Що з переліченого є обов’язком судді відповідно до Кодексу суддівської етики?
467. До яких організацій НЕ може належати суддя та виявляти прихильність до них відповідно до Кодексу суддівської етики?
468. За яких умов суддя має право брати участь у громадській діяльності та публічних заходах відповідно до Кодексу суддівської етики?
469. Яких взаємовідносин повинен уникати суддя відповідно до Кодексу суддівської етики?
470. Про чиї майнові інтереси повинен дізнаватися суддя, уживаючи розумних заходів для цього відповідно до Кодексу суддівської етики?
471. Суддя повинен здійснювати правосуддя незалежно, виходячи виключно з обставин, установлених під час розгляду справи, за своїм внутрішнім переконанням, керуючись верховенством права, що є гарантією справедливого розгляду справи в суді. Що за будь яких умов НЕ може завадити судді виконувати цей обов’язок?
472. Яку інформацію може розміщувати та коментувати в соціальних мережах, на інтернет-форумах та застосувати інші форми спілкування в мережі “Інтернет” суддя згідно з Кодексом суддівської етики?
473. Якою є фундаментальна вимога до судді під час виконання професійних обов’язків згідно з Кодексом суддівської етики?
474. За яких обставин суддя може коментувати в засобах масової інформації справи, які перебувають у провадженні суду, критикувати та піддавати сумніву судові рішення, що набрали законної сили згідно з Кодексом суддівської етики?
475. Кодекс суддівської етики накладає певні обмеження на суддю, який обраний на адміністративну посаду. Від яких вчинків повинен утримуватися суддя, що перебуває на адміністративній посаді в суді?
476. З ким суддя не має допускати позапроцесуальних взаємовідносин згідно з Кодексом суддівської етики?
477. З якою метою суддя виявляє та підтримує високі стандарти поведінки суддів?
478. Як має вчинити суддя в разі неможливості об’єктивного розгляду справи, що перебуває в його провадженні?
479. Суддя паралельно зі здійсненням правосуддя викладає в університеті. Як повинен вчинити суддя у разі накладення часу прийняття іспитів у студентів із проведенням судових засідань?
480. Що із зазначеного є однією з головних цілей Кодексу суддівської етики?
481. Дотримуючись якого принципу суддя демонструє поведінку, бездоганну навіть з точки зору стороннього спостерігача?
482. У яких випадках суддя діє незалежно від своїх колег по суду відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
483. Реалізацією принципу незалежності, закріпленого Бангалорськими принципами поведінки суддів, є безумовне виключення суддею певних взаємовідносин, так що це має бути зрозуміло навіть сторонньому спостерігачу. Яких саме?
484. Відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів, суддя демонструє поведінку, бездоганну навіть з точки зору стороннього спостерігача. Яку суспільну думку мають підтримувати такі спосіб дій та поведінка судді?
485. Реалізуючи принцип об’єктивності, закріплений Бангалорськими принципами поведінки суддів, від чого має бути вільним суддя при виконанні своїх обов’язків?
486. Бездоганна поведінка судді в процесі засідання та за стінами суду має велике значення. Чому згідно з Бангалорськими принципами поведінки суддів має сприяти така поведінка?
487. Від яких дій має утримуватися суддя перед розглядом справи, що могли б, з огляду на розумну оцінку ситуації, якимось чином вплинути на перебіг цієї справи чи поставити під сумнів справедливе ведення процесу?
488. За якої умови суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
489. Чого НЕ повинен допускати суддя, дотримуючись етичних норм відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
490. Що виключає участь судді в розгляді справи згідно з Бангалорськими принципами поведінки суддів?
491. Що відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів НЕ має право надавати суддя іншим юристам для прийняття клієнтів чи зустрічей з колегами?
492. Що з переліченого НЕ може суддя використовувати поза сферою виконання обов’язків судді згідно з Бангалорськими принципами?
493. Якою діяльністю має право займатися суддя за умови належного виконання своїх обов’язків відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
494. Коли суддя не вправі займатися юридичною практикою відповідно до Бангалорських принципів поведінки суддів?
495. Якщо відсутні заборони, передбачені законом, то за яких умов суддя має право приймати відповідні до випадку пам’ятні подарунки, нагороди та привілеї згідно з Бангалорськими принципами поведінки суддів?
496. Чого суддя НЕ повинен демонструвати словами чи поведінкою під час виконання своїх судових обов’язків згідно з Бангалорськими принципами поведінки суддів?
497. В Бангалорських принципах зазначено: “При виконанні своїх судових обов’язків суддя не повинен словами чи поведінкою демонструвати прихильність чи упередженість до будь-якої особи чи групи осіб, керуючись причинами, що не стосуються справи”. На реалізацію якого принципу спрямована така поведінка судді?
498. У суді першої інстанції склалася певна практика розгляду подібних спорів. Як суддя цього суду має вчинити під час розгляду справи, що перебуває в його провадженні, якщо він не погоджується з такою практикою?
499. Порушенням якого принципу є той факт, що суддя, користуючись авторитетом власної посади, позачергово оформив свою дитину в дитячий садок?
500. Яка дія судді-спікера є недопустимою?
Поділитися посиланням: