Тест онлайн з права – ЗНО в магістратуру 2020 (основна сесія)

В даному онлайн тестуванні запропоновано 100 питань відповідно до проведеного ЗНО 2020 року (основна сесія)

Перелік тестових питань

~ Конституційне право України

1. Новообраний Президент України звернувся з поданням до Верховної Ради України щодо звільнення з посади Міністра закордонних справ України. Яке юридичне значення для Верховної Ради України має таке подання Президента України?

2. У якому з-поміж наведених прикладів мало місце порушення права на доступ до публічної інформації за відмови в наданні відповіді на інформаційний запит?

3. Міська рада міста Т., розглянувши ініціативу 25 000 громадян (1/10 від загальної кількості виборців міста) ухвалила рішення про відновлення історичної назви району міста, назвавши його Радянським. Чи є таке рішення правомірним та з яких мотивів?

4. Напередодні виборів Центральна виборча комісія (далі – ЦВК) оприлюднила інформацію, що в місті П. офіційно зареєстровано 90 205 виборців. Однак після підрахунку голосів у результаті первинного голосування міська виборча комісія (далі – виборчком) установила, що кількість зареєстрованих виборців станом на день голосування становила 89500. Виборчком на своєму засіданні більшістю голосів від присутніх членів визнав обраним на посаду міського голови в указаному місті кандидата А., що набрав більшу ніж інші кандидати кількість голосів виборців (35 96). Інший кандидат на посаду міського голови Б. оскаржив рішення виборчкому до суду та просив визнати рішення протиправним. Яке рішення має ухвалити суд та з яких мотивів?

5. Виконуючи доручення Кабінету Міністрів України, у зв’язку із запровадженням у столиці карантину Міністерство внутрішніх справ розіслало запити до операторів мобільного зв’язку з метою встановлення осіб, із якими контактували громадяни, у яких виявлено небезпечний вірус. Операторів зобов’язали надати контакти оточення хворих, з якими вони комунікували протягом останніх двох тижнів. Чи є така вимога правомірною, визначивши мотивацію?

6. Громадянина Р. обрано депутатом місцевої ради на повторних виборах. На наступний день після оголошення результатів виборів він звернувся до місцевого органу виконавчої влади з депутатським зверненням. Чи мав право громадянин Р. подавати депутатське звернення та з яких мотивів?

7. Міська рада затвердила положення про фінансування молодіжних проектів та через власний сайт оприлюднила це положення. У ньому, зокрема, передбачено, що фінансування буде здійснюватись на конкурсних засадах через спеціально створену спілку молодіжних громадських організацій “Молодь за майбутнє міста!” Тобто фінансування можуть отримати лише ті молодіжні громадські організації, які є членами згаданої спілки. Чи є рішення міської ради про затвердження вказаного положення правомірним та з яких мотивів?

8. Декан факультету інформатики університету отримав запит від Управління у справах молоді та спорту міської ради із проханням надати номери мобільних телефонів старост академічних груп. Прохання зумовлено необхідністю поширення інформації про молодіжні проекти, які фінансують із міського бюджету. Декан надав запитувану інформацію, указавши прізвище, ім’я, по батькові старост і номери телефонів. Чи є дії декана правомірними та з яких мотивів?

9. Міська громадська організація “Марш рівних” надіслала повідомлення до виконавчого комітету міської ради про проведення ними мітингу на підтримку прав ЛГБТ-меншин. Дізнавшись про це, організація фанів місцевого футбольного клубу “Ультрас” повідомила через ЗМІ про наміри зірвати цей мітинг та в разі повторення такої ініціативи – зривати всі подібні заходи. Побоюючись виникнення конфліктних ситуацій під час проведення мітингу, міськвиконком звернувся до суду з позовом про його заборону. Як має бути вирішено цей правовий спір?

10. Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради України в порядку законодавчої ініціативи проект закону про ратифікацію міжнародного договору України. Верховна Рада більшістю голосів прийняла закон, який Голова Верховної Ради України підписав і передав на підпис Президенту України. Президент України відмовився підписати вказаний закон, мотивувавши відмову тим, що Верховна Рада України порушила процедуру прийняття закону, не отримавши висновку Конституційного Суду України про відповідність міжнародного договору Конституції України. Хто з указаних суб’єктів конституційно-правових відносин діяв з порушенням конституційно-правових приписів і чому?

11. Під час вирішення справи Конституційний Суд України як аргументацію своєї позиції при ухваленні рішення посилався на рішення Європейського суду з прав людини. При цьому виникло питання різного розуміння презумпції невинуватості, як то визначає Конституція України й Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод. Як має діяти Конституційний Суд України за такої колізії?

12. 11 громадян утворили релігійну громаду “Нова православна церква”. Статутом громади передбачено, що віряни цієї громади не визнають жодного іншого центру православної віри східного обряду. Окрім цього визначено, що з метою поширення своєї діяльності на всю територію України громада має намір створювати громади Нової православної церкви в інших регіонах, а також засновувати семінарії. Ними подано й статут на реєстрацію до обласної державної адміністрації за місцем їхнього знаходження. Яке рішення має ухвалити обласна державна адміністрація та з яких мотивів?

~ Адміністративне право України. Адміністративне судочинство в Україні

13. Громадянин у магазині затіяв бійку, у результаті якої розбив скло вітрини (ст. 173 КУпАП: дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян). Потерпілим у справі визнано власника магазину. Яким є склад цього проступку залежно від характеру завданої шкоди?

14. Який вид публічної служби передбачає можливість її проходження іноземцями й особами без громадянства?

15. Головний бухгалтер фінансового управління міської ради, яка займає посаду шостої категорії, має одинадцятий (граничний для цієї категорії) ранг посадової особи місцевого самоврядування, є сумлінним і компетентним працівником, звернулася до міського голови щодо присвоєння їй вищого рангу. За яких умов міський голова може присвоїти вищий ранг у цій ситуації?

16. Громадянин О. звернувся до адміністративного суду із позовною заявою про визнання протиправним рішення суб’єкта владних повноважень та його скасування. Суддя після одержання позовної заяви з’ясував, що до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору, у позовній заяві немає інформації про підстави звільнення позивача від його сплати. Яку ухвалу має постановити суд, вирішивши питання щодо відкриття провадження у справі?

17. Громадянин О. звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про визнання протиправним скасування рішення суб’єкта владних повноважень. Після відкриття провадження у справі суд з’ясував, що у провадженні суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав. Яке рішення має ухвалити суд?

18. Верховний Суд відкрив касаційне провадження в адміністративній справі за позовом ТОВ А. до суб’єкта владних повноважень про визнання протиправним і скасування рішення; третя особа без самостійних вимог: ТОВ Б. Позивач подав заяву про відмову від позову й закриття провадження у справі. Яке рішення стосовно цієї заяви прийме суд?

19. До яких посад належать посади членів Кабінету Міністрів України?

20. Окружний адміністративний суд розглянув у закритому судовому засіданні справу за позовом фізичної особи до суб’єкта владних повноважень. Як буде проголошено судове рішення?

21. Рішенням окружного адміністративного суду відмовлено в задоволенні позову Р. до суб’єкта владних повноважень. Через три місяці Конституційним Судом України встановлено неконституційність закону, застосованого судом під час вирішення справи. У порядку якого провадження Р. може звернутися з проханням про перегляд судового рішення?

22. Громадянин П. звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати протиправними дії відповідача суб’єкта владних повноважень. Відповідно до постанови окружного адміністративного суду в задоволенні позову відмовлено. Постановою апеляційного адміністративного суду позов П. задоволено повністю. Через два місяці з моменту винесення постанови до апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання від П. про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в цій справі, оскільки відповідач беззаперечно нехтував вимогами суду та безпідставно не виконував постанову. Чи підлягає це клопотання задоволенню?

23. Суд з урахуванням обставин справи про дрібне хуліганство серед адміністративних стягнень, передбачених санкцією ст. 173 КУпАП (штраф або громадські роботи, або виправні роботи, або адміністративний арешт), застосував громадські роботи на строк сорок годин. Але від виконання призначеного стягнення правопорушник ухилявся. Яким адміністративним стягненням у цьому разі суд має замінити відбування громадських робіт?

24. Національним агентством з питань запобігання корупції ухвалено рішення “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів”. Цей акт подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Яке рішення має прийняти Міністерство юстиції України в такому разі?

~ Цивільне право України

25. Громадянин А. придбав товар за договором про продаж товару в кредит із умовою оплати товару з розстроченням платежу. Через декілька місяців покупець прострочив сплату чергового платежу. Які наслідки такого порушення умов договору закріплює Цивільний кодекс України?

26. Громадянин П. заповів все своє майно, окрім квартири, своїй доньці. Квартира ж стала предметом спадкового договору, укладеного з його другом С. За умовами договору останній для набуття права власності на квартиру після смерті П. мав опублікувати збірку його віршів. Згодом П. дізнався про те, що в нього є позашлюбний син, і змінив заповіт, зазначивши в ньому, що заповідає квартиру сину. Після виконання свого зобов’язання С. від позашлюбного сина дізнався, що П. помер, а в квартирі тепер проживає син. З яким позовом С. слід звернутися до суду для захисту своїх прав?

27. 1 січня 2018 року на виконання умов рішення загальних зборів від 28 листопада 2017 року між ОСББ та мешканцем будинку П. укладено договір позички нежитлового приміщення в простій письмовій формі, за умовами якого позичальнику передано в тимчасове безоплатне користування підвальне приміщення для особистих потреб строком на 4 роки. З яким позовом співвласник спільного майна будинку повинен звернутися для захисту своїх прав?

28. Громадянин Б. під час ремонтних робіт у будинку громадянина С. виявив скарб. Хто набуде право власності на скарб, якщо роботи виконували за завданням громадянина С.?

29. 15-річний О. навчався в коледжі й отримував стипендію. Зібравши певну суму грошових коштів, отриманих як стипендію, він вирішив укласти договір банківського вкладу. Як у Цивільному кодексі України врегульовано питання щодо можливості укладення такого договору й розпорядження вкладом неповнолітнім О.?

30. Який вид недоговірних зобов’язань припиняється закінченням строку для передання результату?

31. У яких випадках жиле приміщення НК зберігається за тимчасово відсутнім понад шість місяців наймачем або членами його сім’ї?

32. ТОВ “Сервіс” отримало право на використання комп’ютерної програми на підставі виключної ліцензії. Згодом ліцензіат дізнався, що ліцензіар продовжує використовувати цю програму сам і видав одиничну ліцензію на її використання ТОВ “Добробут”. Чи є дії ліцензіара правомірними?

33. Який принцип цивільного права втілено в ч.1 ст. 319 Цивільного кодексу України “власник володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд”?

34. Наявність якого документа є умовою відповідальності перевізника у вигляді стягнення збитків у зв’язку з порушенням строку доставки пасажира до пункту призначення (що відбулося внаслідок запізнення транспортного засобу до пункту пересадки) для випадків прямого змішаного сполучення?

35. Який із способів захисту права власності є зобов’язально-правовим?

36. Приватний підприємець О. відступив банку право грошової вимоги, яке виникне в майбутньому. За договором факторингу відступлення права вимоги здійснюють з метою забезпечення виконання зобов’язання О. перед банком. З якого моменту майбутня вимога переходить до банку? (Питання дискваліфіковане згідно з Ухвалою №1 фахової комісії з питань оцінювання виконання завдань)

37. А. і Б. є співвласниками в рівних частках чотирикімнатної квартири. А. зі своєю сім’єю займає три кімнати в цій квартирі. Б., керуючись тим, що його частка становить одну другу, звернувся до А. з вимогою звільнити одну з кімнат. А. відмовився задовольнити цю вимогу. Яким буде належний спосіб захисту прав А., НЕ пов’язаний із припиненням права спільної власності?

~ Цивільне процесуальне право України

38. У який строк із дня, коли особа дізналася або мала дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів, може бути подано до суду скаргу на постанову про відкладення провадження виконавчих дій?

39. Громадянин К. звернувся до районного суду з позовом до своєї дружини М. про розірвання шлюбу. Ухвалою суду від 11 березня 2019 року провадження у справі зупинено та встановлено чотиримісячний строк для примирення подружжя. 11 липня 2019 року М. звернулася до суду з клопотанням про поновлення провадження у справі. Яке рішення має ухвалити суд?

40. Який суд розглядає клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду?

41. Рішенням районного суду від 29 листопада 2018 року задоволено позовні вимоги Т. до М. про стягнення заборгованості за розпискою. 13 лютого 2020 року М. подала апеляційну скаргу. В апеляційній скарзі апелянт порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду з тих підстав, що під час постановлення місцевим загальним судом цього рішення апелянт присутньою НЕ була, НЕ була повідомлена належним чином про час і місце розгляду справи, про існування вказаного рішення суду їй стало відомо 31 січня 2020 року після відвідування її представниками державної виконавчої служби й складання на місці постанови про опис й арешт майна (коштів) боржника. Яке судове рішення має постановити суд апеляційної інстанції?

42. Яке з наведених положень щодо виконання судового наказу є правильним?

43. У травні 2019 року К. звернувся до районного суду з позовом до ТОВ “Є” про визнання інформації недостовірною. Висновком експерта підтверджено, що поширену інформацію виражено у формі фактичних тверджень, а не оціночних суджень, вона має негативний характер щодо особи К. Відповідач проти позовних вимог заперечив, стверджуючи, що оцінка достовірності викладеної інформації в дослідженій публікації виходить за межі компетенції експерта. Які з наведених доказів мають переважне значення для суду під час розгляді цієї категорії справ?

44. Ким може бути подано заяву про обмеження права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією чи іншими доходами або позбавлення Її цього права?
45. У результаті отримання судом інформації про зареєстроване місце проживання відповідача встановлено, що справа не підсудна цьому суду. Яку ухвалу має постановити суд за цих обставин?

46. У Шевченківському районному суді міста Києва у провадженні перебуває справа за позовом К. про поновлення на роботі. Під час розгляду справи по суті до суду надійшла заява від спадкоємця К. про заміну сторони у справі у зв’язку зі смертю Позивача та залучення його до участі у справі як правонаступника. Яким має бути судове рішення?

47. Під час підготовчого засідання головуючим суддею під час визначення остаточного складу учасників справи встановлено підстави для самовідводу. Яким має бути порядок вирішення питання про самовідвід судді?

48. Громадянка І., зареєстрована за місцем проживання в м. Києві в Печерському районі, звернулася до Печерського районного суду м. Києва з позовними вимогами до Д., зареєстрованого за місцем проживання в м. Донецьку, про розірвання шлюбу й про визначення місця проживання їхньої малолітньої дочки О., що перебуває на її утриманні. Яке судове рішення має ухвалити суд, ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами?

49. Під час підготовчого засідання позивач К. звернувся з клопотанням про посвідчення довіреності від його імені на ведення справи, що розглядається в його інтересах, особі Г. Яке судове рішення може постановити суд?

~ Кримінальне право України

50. Громадянин А. в стані алкогольного сп’яніння прийшов додому й улаштував сварку з дружиною і тестем. На ґрунті раптово виниклих неприязних відносин наніс один удар кулаком правої руки із значною силою в область підборіддя зліва своєму тестю, не передбачаючи, що від цього удару той впаде і вдариться, хоча міг і повинен був такі наслідки передбачити. Від заподіяного удару потерпілий упав, ударившись тім’яною частиною голови об кахельну плитку на підлозі, отримавши забій головного мозку, від якого помер. Яке психічне ставлення А. до настання смерті потерпілого?

51. Художник-аматор С. якісно підробив 100-доларову купюру з тим, щоб похизуватися перед друзями й знайомими. Він неодноразово вказував, що таку якісну купюру можна сміливо використовувати під час купівлі товарів. Надайте правову оцінку діям С

52. У міському парку Г. вирішив познайомитися із дівчиною для того, щоби в подальшому вступити в інтимні стосунки. Проте вона не виявила такого бажання. У відповідь на відмову Г. з розгнузданого самолюбства завдав потерпілій кілька ударів в обличчя, чим спричинив легке тілесне ушкодження. Як кваліфікувати дії Г.?

53. Під час війни солдат М. здійснював обхід території та отримав наказ від керівництва не залишати нікого живим. Під час обходу території він без роздумів убив тяжко пораненого солдата армії противника, якого переховували двоє цивільних осіб, а його товариша-офіцера жорстоко побив, спричинивши середньої тяжкості тілесні ушкодження. Кваліфікуйте дії М

54. Громадянка Р. мала намір передати своєму синові маршрутним автобусом посилку з цінними продуктами вартістю 1200 грн. Поки Р. чекала на зупинці, до неї підійшов незнайомець К. і став поруч. Коли автобус зупинився, Р. попросила водія взяти посилку, повідомивши, що на кінцевій зупинці її мають забрати. Почувши розмову Р. з водієм, К. допоміг занести посилку в автобус. Переслідуючи мету заволодіти посилкою, БК. на кінцевій зупинці повідомив водію, що сам передасть посилку адресату. Водій погодився, а тому К. забрав посилку, приніс до себе додому й там спожив продукти з неї. Надайте кримінально-правову оцінку діям Б

55. Громадянин А., помітивши на шкільній дискотеці, як Б. мешканець сусіднього села, намагався познайомитися із місцевою дівчиною, покликав своїх друзів В. і С. допомогти йому “з’ясувати стосунки” із “чужинцем”. В. і С. підійшли до місця, де Д., грубо порушуючи громадський порядок, штовхав і бив Б. по різних частинах тіла, завдавши йому побої, вимагаючи від нього повернутися до свого села й погрожуючи побити його, якщо той не дослухається до сказаних ним слів. В. і С. висловились на адресу Б. нецензурною лайкою. Б. не став чинити опір А., оскільки вважав, що В. і С. йому допомагатимуть. Як слід кваліфікувати дії А.?

56. Громадянин Д. вчинив умисне вбивство двох осіб у стані сильного душевного хвилювання. Під час вирішення питання про кваліфікацію дій Д. суд установив наявність в діях особи ознак умисного вбивства двох осіб (п. 1 ч. 2 ст. 115 КК України) та умисного вбивства в стані сильного душевного хвилювання (ст. 116 КЕ України). Який вид конкуренції зазначених норм має місце в цьому випадку?

57. Громадянин Н. підстеріг у під’їзді будинку працівника поліції, який у форменому одязі повертався з чергування. Н. заподіяв йому тяжке тілесне ушкодження. Під час досудового розслідування Н. пояснив, що хотів провчити останнього й помститися за тривалі інтимні стосунки з дружиною Н. Як слід кваліфікувати дії Н.?

58. Озброєна фінками й кастетами організована група систематично вчиняла напади на громадян. Так, протягом лютого – березня 2020 року вони вчинили розбій, незаконне заволодіння транспортним засобом та умисне вбивство з корисливих мотивів. Кваліфікуйте дії учасників організованої групи

59. У невстановленої слідством особи наркоман С. придбав медичний шприц з однією дозою речовини, яку вважав героїном. Того ж дня його було зупинено співробітниками поліції та під час особистого огляду видав цей медичний шприц об’ємом 10 мл з рідиною об’ємом 0,2 мл. За висновком судової експертизи наркотичних засобів у вилученому шприці був фізіологічний розчин. Як кваліфікувати дії С.?

60. Громадянин Н. проник до будинку Р., пригрозив убивством, якщо той негайно не звільнить приміщення. Для підтвердження свого наміру завдав кілька ударів в обличчя та по тулубу потерпілого, заподіявши легке тілесне ушкодження. У потерпілого були всі підстави вважати, що Р. реалізує свої погрози, і він змушений був покинути помешкання. Надайте правову оцінку діям Н

61. Брати Б. та В. заволоділи майном унаслідок скоєння розбійного нападу. Про вчинений злочин вони повідомили свого сусіда А., якого попросили частину майна сховати в себе на горищі, а решту злочинно здобутого ними майна – узяти як оплату за “послугу”. А. погодився на пропозицію і сховав у себе в домі майно, яке передали йому Б. та В. Частину майна, здобутого братами злочинним шляхом, він узяв собі як оплату за “послугу”. Як слід кваліфікувати діяння Д.?

62. Громадянин Р. з метою позбавлення життя трирічної дівчинки передав їй заряджений пістолет та пояснив, що для того, щоби з нього вилетів птах, необхідно приставити пістолет до голови й натиснути на курок. У присутності Р. дівчинка так і зробила. Унаслідок пострілу собі в голову дівчинці спричинено тяжке тілесне ушкодження, проте завдяки швидкій медичній допомозі її життя вдалося врятувати. Надайте кримінально-правову оцінку діянню Р

~ Кримінальне процесуальне право України

63. У судовому засіданні після відмови прокурора від обвинувачення потерпілий висловив згоду підтримувати обвинувачення самостійно. Проте на наступне судове засідання, будучи належним чином повідомленим, потерпілий не з’явився і про причини своєї неявки суд не повідомив. Аналогічно склалася і ситуація на наступне засідання. Яке рішення має прийняти суд?

64. Суд ухвалив обвинувальний вирок без виходу до нарадчої кімнати, оскільки під час ухвалення вироку в суду не виникло жодних труднощів щодо вирішення провадження по суті й написання тексту вироку. Як оцінити правомірність дій суду?

65. У результаті розгляду клопотання захисника обвинуваченого суд постановив ухвалу про закриття кримінального провадження. У який строк така ухвала може бути оскаржена потерпілим?
66. Обвинувачений 12 листопада 2019 року подав апеляційну скаргу на вирок районного суду від 01 листопада 2019 року. Як співвідносяться дії апелянта з положеннями кримінального процесуального законодавства?

67. Під час досудового розслідування допитано як свідків: 1) помічника нотаріуса – з метою з’ясування обставин укладення договору дарування; 2) священнослужителя – з метою з’ясування інформації, отриманої від підозрюваного під час сповіді; 3) особу, яка брала участь в укладанні й виконанні угоди про примирення – з приводу з’ясування обставин укладення угоди про примирення підозрюваного й потерпілого; 4) друга підозрюваного – із приводу грошових надходжень підозрюваного за останні півроку. Який із допитів суд оцінить як допустимий?

68. Під час здійснення судового розгляду кримінального провадження суддя викликав для проведення допиту свідка. Останній був належно повідомлений про виклик до суду, однак у судове засідання не з’явився та про причини своєї неявки не повідомив суд. Прокурор заявив клопотання про накладення на такого свідка грошового стягнення. Яке рішення має прийняти суд?

69. Яке рішення НЕ може прийняти суд за наслідками розгляду кримінального провадження за нововиявленими обставинами?

70. Громадянин Д., який за національністю є румуном і достатньою мірою не володіє мовою, якою здійснюють кримінальне провадження, обвинувачують у вчиненні хуліганства. На досудовому розслідуванні захисник А. участі у кримінальному провадженні не брав. На наступний тиждень призначено підготовче провадження за даним кримінальним провадженням. Як у Кримінальному процесуальному кодексі України врегульовано питання участі захисника у цьому випадку?

71. Що з переліченого НЕ віднесено до повноважень суду касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги на вирок суду першої інстанції після його перегляду в суді апеляційної інстанції?
72. У кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення слідчий ухвалив рішення про закриття кримінального провадження, оскільки потерпіла особа відмовилася від підтримання обвинувачення. Виняток з якої засади кримінального судочинства має місце у цьому випадку?

73. У якій формі здійснюють досудове розслідування злочинів?

74. Хто оглядає кореспонденцію під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії накладення арешту на кореспонденцію, огляд і виїмка кореспонденції?

~ Міжнародне публічне право

75. Для якого засобу узгодження національного законодавства з нормами міжнародного права характерне запозичення моделі поведінки чи текстуальне повторення міжнародно-правової норми й надання їй юридичної обов’язковості для суб’єктів національного права? (Питання дискваліфіковане згідно з Ухвалою №1 фахової комісії з питань оцінювання виконання завдань)

76. Під час офіційного прийому військовий держави А. застрелив посла держави Б. що намагався вбити ножем присутніх на прийомі. Якою є кваліфікація ситуації для держави А. з погляду настання міжнародно-правової відповідальності?

77. Чи діють норми міжнародного гуманітарного права (МГП) щодо захисту цивільного населення станом на 2020 р. на Кримському півострові?

78. Перебуваючи в акваторії відкритого моря, судно держави Д., щоб уникнути пошкодження підводного трубопроводу, що належить державі Р., пожертвувало риболовецькою снастю, тим самим зазнавши істотних матеріальних втрат. Які правові наслідки для власників судна виникнуть у результаті таких дій?

79. Прем’єр-міністра держави А направлено в державу Б для укладення торгово-економічного договору. У результаті переговорів обидві сторони парафували договір накладенням посторінкових підписів. Які правові наслідки проведених переговорів?

80. У чому полягає відмінність між класами глав дипломатичних представництв?

81. Держава визнала та імплементувала положення Загальної декларації з прав людини. Для якої теорії співвідношення міжнародного й національного права характерні такі дії держави?

82. Яка з резолюцій, прийнятих на 74 сесії Генеральної Асамблеї ООН, має рекомендаційний характер?

83. Держава А. НЕ виконує рішення, ухваленого Міжнародним Судом ООН. Інша сторона спору – держава Б. – домагається його виконання. До якого органу ООН має звернутися держава Б. щодо вжиття заходів для забезпечення виконання рішення Міжнародного Суду ООН?

84. Як називають процес, який включає в себе систематизацію за певними критеріями чинних нормативно-правових актів, що містять норми міжнародного публічного права й видання їх в окремих збірниках документів?

85. Який основний принцип міжнародного права вперше сформульований й закріплено в такій ролі в Заключному Акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі 1975 р.?

86. Що в рамках міжнародного права НЕ вважають одностороннім актом держави?

87. Яка ознака НЕ згадана серед ознак держави як суб’єкта міжнародного права у Конвенції про права і обов’язки держав 1983 р. (Монтевідео)?

~ Міжнародний захист прав людини

88. Що з наведеного НЕ входить у сферу застосування ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?

89. Якого розвитку отримало право на життя в Протоколі 13 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?

90. Національний суд у порядку, передбаченому законом, заборонив проведення релігійної процесії у зв’язку з тим, що релігія, яку сповідують організатори, не підтримує більшість населення відповідного населеного пункту. Який критерій виправданості втручання в право на свободу сповідування релігійних переконань за статтею 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод порушено національним судом у цьому випадку?

91. Якого міжнародного акта немає в арабській системі захисту прав людини?

92. Недотримання якого критерію за втручання в право на свободу мирних зібрань стало аргументом для встановлення порушення ст. 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в рішенні “Веніамін Тимошенко проти України”?

93. Заявник, який є ЛГБТ-активістом, мав бажання зареєструвати громадську організацію “Веселковий дім”. Ця організація мала протидіяти стигматизації одностатевих пар і лобіювати легалізацію одностатевих шлюбів. Заявнику відмовили в реєстрації, мотивуючи відмову тим, що її діяльність може “зруйнувати моральні цінності суспільства” і призведе до зменшення кількості населення. Також, на думку уряду, реєстрація організації може мати наслідком утручання в права більшості громадян, які вважають, що будь-який прояв одностатевих відносин є образливим і може спровокувати релігійну й соціальну ворожнечу. Яке рішення по суті цієї справи має ухвалити Європейський суд з прав людини?

94. Держава-член Ради Європи бере участь у збройному конфлікті на Близькому Сході. За якої умови на дії її військових поширюють вимоги Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод?

95. Держава ДА. денонсувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод і повідомила про це Генерального Секретаря Ради Європи. Водночас до Європейського суду з прав людини надійшла заява, у якій заявник скаржився на порушення його права, яке сталося в межах шестимісячного строку. Заява надійшла до Суду уже після спливу цього строку й, відповідно, до завершення процедури денонсації. Які наслідки для заявника має ця заява?

96. Який загальний принцип права, на думку Міжнародного Суду ООН, є головним для розв’язання можливих колізій між нормами міжнародного права захисту прав людини й міжнародного гуманітарного права, що застосовують під час збройних конфліктів?

97. Яке рішення Європейський суд з прав людини ухвалив у справі “Бурмич та інші проти України” щодо майбутніх аналогічних справ?
98. Яку умову виправданості втручання в право на повагу до приватного життя порушено державою-відповідачем у справі “S and Marper проти Сполученого Королівства”?
99. Діяльність яких суб’єктів, спрямована на скасування прав і свобод, визнаних Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, або на їхнє обмеження в більшому обсязі, ніж це передбачено в Конвенції, не може виправдовуватися з посиланням на положення Конвенції?

100. На які обмеження права на власність (стаття 1 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) скаржилися заявники у справі “Спорроні і Льоннрот проти Швеції”?

[згорнути]
4.6/5 - (7 votes)