Розділ XII. ЗУ «Про оперативну-розшукову діяльність» з переліку тестових питань для проведення іспиту в ДБР

Перелік тестових питань із законодавства в ДБР (Державне бюро розслідувань)

  1. Що із зазначеного належить до завдань оперативно-розшукової діяльності?
  2. Як визначається оперативно-розшукова діяльність відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  3. Який із зазначених принципів є принципом оперативно-розшукової діяльності відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  4. Які із зазначених підрозділів НЕ належать до підрозділів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність?
  5. Чи дозволяється проведення оперативно-розшукової діяльності підрозділами інших міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, окрім тих, що визначені у Законі України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  6. Що із зазначеного НЕ є підставою для проведення оперативно-розшукової діяльності відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  7. Що із зазначеного НЕ є підставою для оперативно-розшукової діяльності?
  8. Де можуть міститися підстави для проведення оперативно-розшукової діяльності відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  9. Чи дозволяється приймати рішення про проведення оперативно-розшукових заходів за відсутності підстав, визначених у Законі України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  10. Чи відноситься до обов’язків підрозділів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, виконання письмових доручень слідчого та вказівок прокурора?
  11. Як зобов’язаний діяти оперативний підрозділ, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, у разі виявлення ознак злочину, відповідно до вимог Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  12. Як зобов’язаний діяти підрозділ, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність», у разі виявлення ознак злочину під час оперативно-розшукових заходів, що тривають, і припинення яких може негативно вплинути на результати кримінального провадження?
  13. Як реалізуються права підрозділів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  14. Як регулюються питання щодо проведення оперативно-розшукових заходів відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  15. В якому порядку здійснюється прийняття рішень про проведення оперативно-розшукових заходів, які НЕ потребують дозволу слідчого судді або рішення прокурора, згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  16. На якій підставі проводяться аудіо-, відеоконтроль особи та спостереження за особою?
  17. В якому випадку заводиться оперативно-розшукова справа відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  18. Який документ складається про заведення оперативно-розшукової справи згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  19. Чи дозволяється проведення оперативно-розшукових заходів без заведення оперативно-розшукової справи відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  20. Який порядок ведення оперативно-розшукової справи на особу, яка переховується від органів досудового розслідування, суду або ухиляється від відбування кримінального покарання, згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  21. Протягом якого часу прокурор письмово повідомляється про заведення оперативно-розшукової справи згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  22. Чи можуть застосовуватися обмеження прав і свобод людини та юридичних осіб під час здійснення оперативно-розшукової діяльності відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  23. З якою із зазначених цілей НЕ можуть проводитися оперативно-розшукові заходи, пов’язані з тимчасовим обмеженням прав людини, згідно з вимогами Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  24. Що зобов’язані зробити відповідні органи у разі, якщо причетність особи, щодо якої здійснювались оперативно-розшукові заходи, НЕ підтвердилась, згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  25. Що мають право одержати від органів, на які покладено здійснення оперативно-розшукової діяльності, громадяни України та інші особи відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  26. Чи дозволяється оприлюднювати або надавати інформацію щодо проведення або непроведення стосовно певної особи оперативно-розшукової діяльності відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  27. Протягом якого строку здійснюється ведення оперативно-розшукових справ щодо невстановлених осіб, які готують вчинення злочину, відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  28. Протягом якого строку здійснюється ведення оперативно-розшукової справи щодо осіб, стосовно яких є дані про участь у підготовці до вчинення злочину, згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  29. На який строк може бути продовжене ведення оперативно-розшукової справи Директором Державного бюро розслідувань за наявності підстав, визначених у Законі України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  30. З ким погоджується продовження строків ведення оперативно-розшукової справи до 12 місяців (крім оперативно-розшукової справи, в рамках якої проводяться заходи, що не потребують дозволу слідчого судді), відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  31. Коли починається обчислення строку ведення оперативно-розшукової справи згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  32. Коли закінчується обчислення строку ведення оперативно-розшукової справи згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  33. Що із зазначеного НЕ є підставою для закриття оперативно-розшукової справи відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  34. Який документ складається про закриття оперативно-розшукової справи відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  35. Який наслідок розшуку особи, яка переховувалася від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду, передбачено Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність» в частині оперативно-розшукової справи щодо розшуку цих осіб?
  36. Який наслідок виявлення прокурором незаконно заведеної оперативно-розшукової справи передбачено Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  37. Протягом якого строку письмово повідомляється відповідний прокурор про закриття оперативно-розшукової справи згадно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  38. Протягом якого строку з моменту одержання повідомлення про закриття оперативно-розшукової справи прокурор перевіряє додержання законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності у цій справі?
  39. Протягом якого строку проводиться знищення оперативно-розшукової справи після її закриття відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  40. Як використовуються матеріали оперативно-розшукової діяльності відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  41. Для забезпечення безпеки яких із зазначених суб’єктів НЕ використовуються матеріали оперативно-розшукової діяльності відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  42. Чи тягне за собою відповідальність розголошення особами, які залучаються до співробітництва з оперативними підрозділами, таємниці, що стала їм відома, згдно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  43. Кого із зазначених осіб забороняється залучати до виконання оперативно-розшукових завдань згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  44. В якому із зазначених випадків, відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», працівник оперативного підрозділу, який під час здійснення оперативно-розшукової діяльності заподіяв шкоду правам, свободам людини, інтересам держави, НЕ несе відповідальність?
  45. Які із зазначених суб’єктів НЕ можуть здійснювати нагляд за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  46. Чи наділені, відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», прокурори відповідних місцевих прокуратур повноваженнями здійснювати нагляд за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності?
  47. Нагляд за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності в яких саме оперативно-розшукових справах здійснюють прокурори відповідної місцевої прокуратури, згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  48. Що із зазначеного НЕ належить до предмета прокурорського нагляду за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності, відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  49. Що НЕ може вимагати прокурор при здійсненні перевірки додержання вимог законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  50. Чи має право прокурор у межах своєї компетенції входити в приміщення органів, які проводять оперативно-розшукову діяльність, відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  51. Чи має право прокурор у межах своєї компетенції доручати керівникам відповідних органів проведення у підвідомчих їм підрозділах перевірок, відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  52. Чи має право прокурор у межах своєї компетенції отримувати пояснення чи показання щодо порушень вимог закону згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
  53. З якою метою прокурор дає письмові вказівки про проведення оперативно-розшукових заходів згідно із Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність»?
5/5 - (4 votes)